Opravdu je nutné, nechat ze sebe dělat pitomce?

20. 09. 2018 6:42:11
Protože toto téma tyto dny hodně rezonuje, vracím se k němu. Tedy k tématu "sirotků" které Česká republika v počtu 50 kusů má nebo nemá přijmout.

Dostal jsem dnes zajímavý email. Zajímavý v tom, že autora znám z diskusí a že mně neuráží. Jen se diví, že jednou píši jako zatvrzelý islamofob a podruhé jako sluničkář. Ten sluničkář mně rozesmál, protože netuším co to je a kde se to označení vzalo a jestli je to pozitivum nebo negativum. Nicméně, protože se nejedná jen o mou velepekelnou maličkost, protože i mnozí čtenáři jsou asi z toho co se děje zmatení, zde je moje odpověď.

Svět se v prdel obrací. Omlouvám se útlocitným, jenže jiné přirovnání mě nenapadlo. Například Izrael se po desetiletí brání vyvraždění, a přesto je označován za agresora. Lidé v Evropě a civilizovaných zemích světa vyjadřují obavy o svou budoucnost a budoucnost příštích generací, a jsou proto označování za nacisty, neonacisty, rasisty a xenofoby. Prostě, svět se v ... nebudu se opakovat.

Nejnověji jsme svědky další vlny, kdy se část politické reprezentace snaží manipulovat veřejnost a agresivně působit na její city. Bylo by jistě zajímavé zamyslet se nad naším svědomím, pokud by ovšem k tomu nevyzýval pan Kalousek, tedy ten, který před léty v rámci jakési volební kampaně nechal rozeslat do domácností výzvy k zaplacení fiktivního dluhu, který má každý občan ČR. Tento člověk nemá vůbec právo o svědomí hovořit.

Ale když už on a další o svědomí hovoří. pak je dobré se zeptat, kde je svědomí a solidarita s těmi, co trpí v jiných zemích. Už zde byl jmenován Jemen, nebo Afghánistán ale také Barma a nesmíme zapomenout na Činu. Nebo že by bylo svědomí a solidarita jen pro některé?

Momentálně se tedy jedná o děti či dorostence z Řecka, kde v táborech čekají na další osud. Problém je, že nevíme odkud tyto děti jsou. Nevíme kolik je jím let a ani nevíme, zda se skutečně jedná o sirotky. Nevíme prostě nic. Jediné co víme je, že pro některé politiky či političky je to dobrá příležitost, jak se zviditelnit.

Také samozřejmě víme, že tábory v Řecku jsou přeplněné a podle nejnovějších zpráv, má snad dojít k přesunu z ostrovů na pevninu. A tady vidím šanci na nejlepší a nejúčinnější pomoc. Prostě pomoci Řecku vybudovat a provozovat ona zařízení po celou nutnou dobu. A ten čas využít k tomu, aby se vytvořily mechanismy k určení, které osoby splňují podmínky pro trvalou pomoc. Protože taková pomoc nemůže být automatická a musí být podmíněná. Jinak se nebude jednat o pomoc ale o sebevraždu. Což nakonec ublíží i těm, kterým jsme pomoci měli.

Je tady ovšem i druhá stránka mince, o které píše onen čtenář v emailu, který mi poslal. Prý jsem občas jako sluníčkář nebo vítač. Ani jedno ani druhé. Jen ze sebe nerad nechám dělat pitomce a nevěřím těm, kteří se točí jako korouhvičky jen proto, aby se zalíbili veřejnému mínění. Mám jmenovat? Bez problému. Okamura, Babiš, Zeman a mnozí další. Kdyby totiž veřejnost byla naladěna pozitivně, tak by sami vítali a objímali uprchlíky všech zemí. Tak tomu prostě je a proto také pan Babiš, ostuda České republiky a úřadu premiéra vypustil hloupé věty o tom že máme dost svých sirotků. To totiž není argument. Stejně tak není argumentem, že krademe děti Sýrii, že je vytrháváme z jejích prostředí. Oni už vytržení jsou a není vůbec jisté, že se jedná o Sýrii. Ale otázka takto nestojí.

My musíme především, hlavně vědět, kdo dostane naší pomoc. Podobně jak někteří z nás, kdo si to mohou dovolit, pomáhají různým charitám, taky přemýšlejí a zkoumají, zda se jedná o smysluplný projekt nebo jen tahání peněz z kapes. A tak každá Evropská země, včetně České republiky musí vážit, jestli případná pomoc bude mít smysl. A já osobně jsem přesvědčen, že vzhledem k rozdaným kartám, vzhledem k tomu, že tito lidé jsou na území EU, jsou v Řecku, je naším úkolem pomoci Řecku, protože tím pomůžeme i uprchlíkům i Řecku a taky sami sobě. Jakákoliv škatulata s přesouváním jsou kontraproduktivní.

V titulku jsem napsal, jestli opravdu ze sebe musíme dělat pitomce. Je to tak, že stále skáčeme na lep různým figurkám, kteří přijdou, nahrabou si a pak s naditou kapsou kamsi zmizí. Kdysi jsem viděl takové heslo : Nebát se a nakrást... Ani nevím kde jsem je viděl ale je to dokonalý popisek toho, co se dnes v České republice děje. A tím nakradením nemusím vždy nutně myslet peníze ale například taky čest, svědomí a duši.

Autor: Martin Braun | čtvrtek 20.9.2018 6:42 | karma článku: 26.03 | přečteno: 1618x

Další články blogera

Martin Braun

Nechte už toho Karla Gotta na pokoji

Od chvíle kdy oznámil veřejnosti, že trpí leukémií, není den kdy bych si na nějakém zpravodajském serveru nepřečetl "novinky" o tom jak nemoc probíhá a co se děje.

17.9.2019 v 16:08 | Karma článku: 41.22 | Přečteno: 4277 | Diskuse

Martin Braun

Odpouštění je nebezpečné

Přiznávám bez mučení, že jsem se dnes nechal inspirovat jiným blogem, kde se píše o odpuštění, o zapomenutí, o pokračování v cestě kupředu.

16.9.2019 v 5:12 | Karma článku: 24.84 | Přečteno: 778 | Diskuse

Martin Braun

Havlovo humanitární bombardování - nebo čí vlastně?

A bylo vůbec vysloveno? Tisíckrát vyvrácená, přesto opakovaná po tisící prvé lež, původně vzniklá na základě nepřesného překladu, rozšířená z hluboké nenávisti. Báchorka o Havlově prohlášení o humanitárním bombardování Srbska.

13.9.2019 v 6:00 | Karma článku: 41.76 | Přečteno: 8742 | Diskuse

Martin Braun

Izrael - pro polo vzdělance polopouštní krajina, pro ostatní skoro ráj na zemi

Nyní, týden před volbami se tak jaksi samozřejmě očekává, že veškeré informace, které z Izraele přicházejí, se budou týkat toho, jaká bude příští vláda, jestli to ustojí Bibi či jestli dojde k výměně premiéra.

12.9.2019 v 3:46 | Karma článku: 20.65 | Přečteno: 629 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Miroslav Gruner

Záměr zrušit EET je v současnosti překážkou porážky A. Babiše ve volbách

Zavedení a trvání na EET je prostě konkurenční výhodou firmy ANO oproti značkám jako jsou ODS a TOP. I když je EET pro živnostníky otravná a zatěžující, i tak ji volič v pracovním poměru bere jako spravedlivý nástroj výběru daní..

19.9.2019 v 3:35 | Karma článku: 8.00 | Přečteno: 130 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Prezidentovi není co závidět

V době, kdy jsem usedl k psaní tohoto článku – středa 18/9 večer – byly známé neoficiální, byť ne úplné (95%) výsledky druhých předčasných voleb do izraelského Knesetu 2019. Psát cokoli dříve nemělo smysl.

18.9.2019 v 21:59 | Karma článku: 8.27 | Přečteno: 165 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovci prosazují zhroucení státních financí

Je to jen z dalších nesmyslných populistických návrhů Strany přímé demokracie, pro které je absolutně nevolitelná. Nápad na zavedení minimálního důchodu je mimo realitu z mnoha důvodů.

18.9.2019 v 18:33 | Karma článku: 21.38 | Přečteno: 646 | Diskuse

Josef Nožička

Radar v Brdech nestojí, přesto nás žádné ruské, korejské ani íránské rakety neohrozily

Bylo zastavení výstavby amerického radaru v Brdech před 10 lety chybou, nebo naopak šlo ze strany bývalého amerického prezidenta Obamy o racionální rozhodnutí?

18.9.2019 v 18:15 | Karma článku: 29.79 | Přečteno: 680 | Diskuse

Libor Čermák

Já, a to je moje zvláštnost, si svůj názor vždycky určuju sám!

Kritika se v posledních dnech přímo vyřádila na novém poliiticko - indoktrinačním pořadu ČT "To se ví", který se má zabývat údajně falešnými a konspiračními teoriemi. Ale je v poslední době skutečně fake news vše, co se tak tváří?

18.9.2019 v 13:24 | Karma článku: 34.51 | Přečteno: 835 |
Počet článků 342 Celková karma 30.78 Průměrná čtenost 2221

http://www.zemancountdown.cz/

AM YISRAEL CHAI

Non Serviam.

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Za největší urážku považuji, když mě někdo označí za nacistu nebo rasistu. Obě tyto ideologie, společně s komunismem jsou mi naprosto odporné. Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz