Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Opravdu je nutné, nechat ze sebe dělat pitomce?

20. 09. 2018 6:42:11
Protože toto téma tyto dny hodně rezonuje, vracím se k němu. Tedy k tématu "sirotků" které Česká republika v počtu 50 kusů má nebo nemá přijmout.

Dostal jsem dnes zajímavý email. Zajímavý v tom, že autora znám z diskusí a že mně neuráží. Jen se diví, že jednou píši jako zatvrzelý islamofob a podruhé jako sluničkář. Ten sluničkář mně rozesmál, protože netuším co to je a kde se to označení vzalo a jestli je to pozitivum nebo negativum. Nicméně, protože se nejedná jen o mou velepekelnou maličkost, protože i mnozí čtenáři jsou asi z toho co se děje zmatení, zde je moje odpověď.

Svět se v prdel obrací. Omlouvám se útlocitným, jenže jiné přirovnání mě nenapadlo. Například Izrael se po desetiletí brání vyvraždění, a přesto je označován za agresora. Lidé v Evropě a civilizovaných zemích světa vyjadřují obavy o svou budoucnost a budoucnost příštích generací, a jsou proto označování za nacisty, neonacisty, rasisty a xenofoby. Prostě, svět se v ... nebudu se opakovat.

Nejnověji jsme svědky další vlny, kdy se část politické reprezentace snaží manipulovat veřejnost a agresivně působit na její city. Bylo by jistě zajímavé zamyslet se nad naším svědomím, pokud by ovšem k tomu nevyzýval pan Kalousek, tedy ten, který před léty v rámci jakési volební kampaně nechal rozeslat do domácností výzvy k zaplacení fiktivního dluhu, který má každý občan ČR. Tento člověk nemá vůbec právo o svědomí hovořit.

Ale když už on a další o svědomí hovoří. pak je dobré se zeptat, kde je svědomí a solidarita s těmi, co trpí v jiných zemích. Už zde byl jmenován Jemen, nebo Afghánistán ale také Barma a nesmíme zapomenout na Činu. Nebo že by bylo svědomí a solidarita jen pro některé?

Momentálně se tedy jedná o děti či dorostence z Řecka, kde v táborech čekají na další osud. Problém je, že nevíme odkud tyto děti jsou. Nevíme kolik je jím let a ani nevíme, zda se skutečně jedná o sirotky. Nevíme prostě nic. Jediné co víme je, že pro některé politiky či političky je to dobrá příležitost, jak se zviditelnit.

Také samozřejmě víme, že tábory v Řecku jsou přeplněné a podle nejnovějších zpráv, má snad dojít k přesunu z ostrovů na pevninu. A tady vidím šanci na nejlepší a nejúčinnější pomoc. Prostě pomoci Řecku vybudovat a provozovat ona zařízení po celou nutnou dobu. A ten čas využít k tomu, aby se vytvořily mechanismy k určení, které osoby splňují podmínky pro trvalou pomoc. Protože taková pomoc nemůže být automatická a musí být podmíněná. Jinak se nebude jednat o pomoc ale o sebevraždu. Což nakonec ublíží i těm, kterým jsme pomoci měli.

Je tady ovšem i druhá stránka mince, o které píše onen čtenář v emailu, který mi poslal. Prý jsem občas jako sluníčkář nebo vítač. Ani jedno ani druhé. Jen ze sebe nerad nechám dělat pitomce a nevěřím těm, kteří se točí jako korouhvičky jen proto, aby se zalíbili veřejnému mínění. Mám jmenovat? Bez problému. Okamura, Babiš, Zeman a mnozí další. Kdyby totiž veřejnost byla naladěna pozitivně, tak by sami vítali a objímali uprchlíky všech zemí. Tak tomu prostě je a proto také pan Babiš, ostuda České republiky a úřadu premiéra vypustil hloupé věty o tom že máme dost svých sirotků. To totiž není argument. Stejně tak není argumentem, že krademe děti Sýrii, že je vytrháváme z jejích prostředí. Oni už vytržení jsou a není vůbec jisté, že se jedná o Sýrii. Ale otázka takto nestojí.

My musíme především, hlavně vědět, kdo dostane naší pomoc. Podobně jak někteří z nás, kdo si to mohou dovolit, pomáhají různým charitám, taky přemýšlejí a zkoumají, zda se jedná o smysluplný projekt nebo jen tahání peněz z kapes. A tak každá Evropská země, včetně České republiky musí vážit, jestli případná pomoc bude mít smysl. A já osobně jsem přesvědčen, že vzhledem k rozdaným kartám, vzhledem k tomu, že tito lidé jsou na území EU, jsou v Řecku, je naším úkolem pomoci Řecku, protože tím pomůžeme i uprchlíkům i Řecku a taky sami sobě. Jakákoliv škatulata s přesouváním jsou kontraproduktivní.

V titulku jsem napsal, jestli opravdu ze sebe musíme dělat pitomce. Je to tak, že stále skáčeme na lep různým figurkám, kteří přijdou, nahrabou si a pak s naditou kapsou kamsi zmizí. Kdysi jsem viděl takové heslo : Nebát se a nakrást... Ani nevím kde jsem je viděl ale je to dokonalý popisek toho, co se dnes v České republice děje. A tím nakradením nemusím vždy nutně myslet peníze ale například taky čest, svědomí a duši.

Autor: Martin Braun | čtvrtek 20.9.2018 6:42 | karma článku: 26.03 | přečteno: 1618x

Další články blogera

Martin Braun

Vážení vládní odborníci - jděte už k šípku s těmi novotvary

Určitě jste se s tím většina z vás setkala. V souvislosti s novým coronavirem se politická i vědecká reprezentace země předhání, kdo vymyslí hloupější nové výrazivo.

3.4.2020 v 6:01 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 913 | Diskuse

Martin Braun

Jen si tak trochu kopnout

Do koho? Samozřejmě co ČT, protože to je snadný cíl a ani v tak krizových časech, jaké prožívá svět a Česká republika nyní, hledají kritici záminku k útoku. Někdy až přehnanou.

19.3.2020 v 5:38 | Karma článku: 40.48 | Přečteno: 7207 | Diskuse

Martin Braun

Hyenismus největšího zrna

...aneb i na neštěstí a nemoci se musí vydělávat velké peníze. Za vše se přece musí zaplatit a tak i informace nemohou být zdarma

17.3.2020 v 16:03 | Karma článku: 29.26 | Přečteno: 1664 | Diskuse

Martin Braun

Nářek Martina Fendrycha nad umírajícími západními hodnotami

Nikdy jsem mu moc nerozuměl. Martinu Fendrychovi. Působil na mně tak nějak rozevlátě, ve svých názorech. Když jsem ale četl jeho dnešní zamýšlení nad uprchlickou krizí na Turecko - Řecké hranici, byl jsem silně znechucen.

9.3.2020 v 18:49 | Karma článku: 46.93 | Přečteno: 10437 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 57 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 223 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 17.61 | Přečteno: 340 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.30 | Přečteno: 1477 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.62 | Přečteno: 283 | Diskuse
Počet článků 388 Celková karma 32.06 Průměrná čtenost 2346

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

ZJsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....