Není to totéž- reakce na blog pana Jaroslava Poláka

4. 01. 2019 0:52:00
Ten se včera rozohnil nad rozhovorem, který Barbora Tachecí nahrála pro Český rozhlas s hercem, režisérem a ředitelem divadla na Vinohradech, Tomášem Töpferem.

Panu Polákovi na tomto rozhovoru, údajně, především vadil fakt, že pan Töpfer hovořil o své tendenci osahávat mladší kolegyně.

Jenže: znáte to, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde, a tak i v tomto případě je vše naprosto jinak, nežli to popsal pan Polák. Ostatně, posuďte sami zde. Je tu malý zádrhel. Ten rozhovor trvá skoro 50 minut a abyste jej pochopili, je třeba poslechnout si jej celý a nikoliv jen úryvek.

Jedná se o názory velice moudrého člověka, který ve svém životě dokázal tolik, o čem se mnohým z nás ani nesní. Je to rozhovor s gentlemanem, který o ženách hovoří s velikým respektem a v závěru dokonce řekl, že jediným důvodem rozchodu s jeho partnerkou, by mohlo být, kdyby na sebe nechala sáhnout plastického chirurga. Čímž doslova odstřelil paní Tachecí a musel vysvětlit, že přirozená kráse je to, co skutečného muže na ženě opravdu zajímá.

No a jak s tím jdou dohromady slova o osahávání? Vysvětlení je prosté na tomto příkladu:

Mladý chlapec pozve dívku na rande do kina na romantický film. V setmělém sále opatrně a stydlivě sáhne oné dívce na ruku. Pánové i dámy, všichni jsme to zažili, všichni jsme tehdy měli srdce až někde v krku. A jaká je správná reakce oné dívky? Má začít hystericky ječet? Poštvat na toho hocha policii, soudy, media a vzlykat mee too? Tuto modelovou situaci si můžete upravit do jakékoliv podoby. Například romantické večeře, kdy muž dámě nalévá sklenku vína a přitom ji lehce zavadí o rameno. Nebo spolupracovník se k ženě nakloní, pochválí její parfém či účet a přitom se jí zlehka dotkne? Měla by nastat stejná reakce?

Z onoho rozhovoru je naprosto jasné, jak to bylo myšleno a že se nejedná o nějaké nevhodné osahávání ale že jde o přátelský flirt, se kterým jsou ovšem kolegyně srozuměny a asi jím i lichotí. Protože na rovinu. Žena která nemá ráda mužskou pozornost je buďto lesba nebo frigidní. Náš živočišný druh je prostě založen na tom, že se balíme, namlouváme, svádíme a je to příjemné, dobrodružné, někdy i nebezpečné. To když narazíme na aktivistku která se minulý rok objevila mezi politiky ve Švédsku a která požadovala, aby muži byli povinní mít písemný souhlas partnerky se souloží.Tehdy jsem jí napsal na facebook, jestli pro tento případ budou tištěny nějaké formuláře. Zablokovala mě.

Prostě já neznám žádný způsob seznámení, který by vyhovoval novodobým Koniáškám a aktivistkám a byl současně romantický a vzrušující. Trochu mi dnešní situace připomíná film Demolition man se Stallonem, kdy v daleké budoucnosti bude sex, doteky a polibky označen za nehygienický a bude probíhat pomocí virtuální reality. Nadčasový film.

A celá ta aféra Mee Too, to je zase jako vystřiženo z jiného filmu. Taky velice dobrého a nadčasového:

Abych zase nebyl špatně pochopen. Je mi odporné násilí na ženách a nevhodné dotyky a vynucené kontakty. Pokud muž osahává ženu na intimních místech, na veřejnosti aniž by jí znal, aniž by s tím byla svolná, zaslouží si odsouzení a ránu do nosu. Jak to udělala ta dívka v Rakousku tomu uprchlíkovi z Afghanistánu.

Je ale třeba rozlišovat a oddělit flirt od násilí.

Žijeme v divné době. Chlapec se bojí vyznat dívce lásku, chytit jí za ruku, nemluvě o polibku. Preferuje se čekat na to až jej dívka vyzve. Tady v USA je to naprosto markantní. I dcera mi vyprávěla, jak byla s chlapcem někde na procházce a sama jej vzala za ruku a cítila jak najednou znervozněl. Ne studem, nesmělostí ale prostě nejistotou.

Rozhodně to není normální situace a nepřispívá k tomu i současná mezigenderová válka. Za chvíli budeme mít zase dívky havířky, děti budou vychovávat pečovatelky nebo roboti, na večeře budeme chodit do restaurací, protože žena není služka a nebude přece vařit.

Chci říct, svět by se měl vrátit zase do normálu. Když láska nebyla sprosté slovo. Kdy pochválit ženu nebylo spojeno s rizikem sociálního vyloučení, kdy dotek nebyl trestným činem, kdy žena byla okrasou tohoto světa a nestyděla se za to. Kdy si ženy nepotřebovaly dokazovat, že jsou stejné jako muži, protože to není pravda. Jsou mnohem lepší. Jelikož bez nich bychom my muži vlastně neměli smysl života.

No snad se ty dobré časy ještě vrátí

Autor: Martin Braun | pátek 4.1.2019 0:52 | karma článku: 39.99 | přečteno: 2137x

Další články blogera

Martin Braun

Televizní nechutnosti - Výměna manželek

Tak hned ze startu musím upozornit, že jsem neviděl ani jeden díl této příšernosti a ani nikdy neuvidím.

17.1.2019 v 6:29 | Karma článku: 33.81 | Přečteno: 2804 | Diskuse

Martin Braun

Neschopnost státu v přímém přenosu

Sledovali jsme to prakticky celé dopoledne. Všude možně. Exekutor přišel, zahájil exekuci, pak jí odložil, znovu odložil a nakonec, aby se to nepletlo, tak jí přeložil. Na pátek. Zločinci na střeše "Kliniky" se radují.

10.1.2019 v 17:53 | Karma článku: 47.82 | Přečteno: 14427 | Diskuse

Martin Braun

Další kolo teroristických útoků

Chvíli byl klid. To poté, co se vláda Izraele nějak dohodla s Hamasem a z Gazy přestaly na izraelské území následně dopadat rakety. Pamatujete? Jednu noc jich bylo více než 100.

8.1.2019 v 6:02 | Karma článku: 30.33 | Přečteno: 725 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Palachův odkaz – nové pochodně

Následků totalitního systému jsme se nedokázali zbavit ani za osmdesát let. Pro historii je to zřejmě krátká doba. Pro občana, který v této době musí žít, je to prakticky celý život.

23.1.2019 v 3:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Petr Burian

Falešný zákon

ČSSD dnes ohlásila svůj fenomenální úspěch. Povedlo se jí prý pomocí novely insolvenčního zákona zachránit velký počet dlužníků z dluhové pasti. Při hlubším pohledu však brzy zjistíme, že stvořila jen fake, tedy falešný zákon.

22.1.2019 v 21:40 | Karma článku: 13.51 | Přečteno: 276 | Diskuse

Aleš Merta

Důstojní nástupci Haškova vachmajstra Flanderky

Naše tajné služby opět prokázaly, že nejsou žádní „čučkaři“, ale že oplývají kreativitou, kterou by jim mohli závidět i kolegové ze zemí, jež jsou činností svých tajných služeb světově proslulé.

22.1.2019 v 12:37 | Karma článku: 33.00 | Přečteno: 877 | Diskuse

Vladislav Svoboda

Proč má Zeman tak rád Rusko a Čínu?

Miloš Zeman dává často veřejně najevo, že jeho srdce tíhne k Rusku a Číně. Když se nad tím člověk hlouběji zamyslí, dojde k jediné odpovědi. Miloš Zeman spíš než Rusko a Čínu, má rád způsob vládnutí pánů Putina a Si Ťin - pchinga.

22.1.2019 v 10:44 | Karma článku: 31.70 | Přečteno: 870 | Diskuse

Jan Bartoň

Francie s Německem uzavírá další dohodu, s Itálií se hádá

Poté, co se objevily zprávy o tom, že se Německo a Francie dohodly na nové smlouvě o spolupráci, se objevila i jiná zpráva. Francie si předvolala italského velvyslance, aby vysvětlil nedávnou kritiku Francie.

22.1.2019 v 8:00 | Karma článku: 41.21 | Přečteno: 3145 | Diskuse
Počet článků 271 Celková karma 36.17 Průměrná čtenost 2099

Non Serviam.

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

https://www.youtube.com/watch?v=hKJBmfkmXvU

Za největší urážku považuji, když mě někdo označí za nacistu nebo rasistu. Obě tyto ideologie, společně s komunismem jsou mi naprosto odporné a můj život je spojen s bojem proti těmto neřádům. Bohužel, jeden z diskutérů Radek Polický ve mě vidí terč svých urážek tohoto ražení a proto jej mažu a budu v diskusích mazat i nadále. Všem ostatním diskutujícím se omlouvám a ujišťuji vás, že rozhodně mi nevadí kritika a na rozdíl od administrace a kodexu diskutéra nemám problém i s ostřejší výměnou názorů. Patří to k životu a diskusi.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz