Švédsko odebralo děti křesťanskému otci a dalo je muslimské rodině.

12. 04. 2019 18:13:21
Že se vám ten nadpis zdá padlý na palici? Máte pravdu ale je to bohužel pravda. Už nejen Norsko, ale i Švédsko nastoupilo cestu porušování rodičovských práv a navíc to aktualizovalo o multikulturní rovinu

Případ Denise Lisova, občana Ruské federace se začal psát v době, kdy jeho manželka těžce onemocněla a byla hospitalizována. On sám přišel o práci a švédské úřady usoudily, že rodina potřebuje pomoc. Ovšem tuto pomoc si představovaly tak, že děti odebere otci a předá je do náhradní péče.

Tou byla muslimská rodina z Libanonu, které tři dcery Denise Lisova byly předány. Nikdo nebral v úvahu, že Denis Lisov je praktikující křesťan a takto jsou vychovávány i jeho dcery. Otci bylo umožněno vídat své děti jednou týdně, jednu hodinu. Nikdo nebral v úvahu protesty nejen rodiny, otce ale ani samotných dcer, které odmítaly podřídit se islámské výchově v náhradní rodině.

Otec se proto rozhodl jednat a podařilo dcery od pěstounů odvést a odletět s nimi do Polska, odkud chtěl pokračovat do Ruska. Na letišti ve Warszawě byl na základě schengenského zatýkače zadržen. Do Polska následně přiletěli úředníci ze Švédska doprovázení muslimským náhradním otcem Mohammedem a žádali návrat dětí.

Naštěstí se opět ukázalo, že Polsko se před nikým nepodělá a nesedne si na zadek a soud rozhodl, že Denis Lisov má právo se v Polsku usadit a v bezpečí, společně s dcerami počkat na rozhodnutí o udělení azylu. A jak to vypadá, bude možná potřebovat ochranku, protože Mohammad dal najevo, že je v kontaktu z nějakou organizací, které snad má volat každou půlhodinu a ta mu prý dává právo si děti odvézt zpět do Švédska.

Jak prohlásil zástupce pana Lisova, s ničím podobným se dosud nesetkal.

Více informací o případu najdete zde

Zajímavé je také následující video od soudu a následný rozhovor s Denisem Lisovem a jeho nejstarší dcerou. Velice dojemné je, když na otázky, jak se jí v Polsku líbí odpovídá, že moc toho zatím neviděla ale když je se svým otcem, tak Polsko krásně rozkvetlo.

Skandinávie, konkrétně Švédsko bylo v minulosti pro mnoho lidí rájem na zemi. Bylo místem skutečné svobody a pro mnoho Čechoslováků místem kde dostali šanci na nový život, na záchranu před bolševickým režimem. Vysoká životní úroveň a vysoký standart života je i dnes pro mnoho lidí lákadlem, nicméně stále více se ukazuje, že socialistická, multikulturní politika švédských úřadů, doprovázená svérázným přístupem ve vztahu děti vs rodiče, přináší často tragické problémy. Případ Denise Lisova je jedním z těchto případů a je zajímavé prohlášení na videu níže, kde pracovník soudu říká, že Polsko v současnosti řeší mnohem více podobných případů, kdy se na něj obracejí rodiče jejíchž práva jsou ohrožena.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Martin Braun | pátek 12.4.2019 18:13 | karma článku: 47.58 | přečteno: 11379x

Další články blogera

Martin Braun

Pokus o vraždu to byl, a ne že ne.

Ten čas hrozně letí. Už je to deset let, co se stala jedna z nejhrůzostrašnějších věcí, jaké se mohou vůbec přihodit. Čtyři živočichové, se pomocí zápalných lahví pokusili zavraždit nic netušící obyvatelé jednoho domku

19.4.2019 v 1:19 | Karma článku: 34.28 | Přečteno: 5102 | Diskuse

Martin Braun

Jedna velká dnešní televizní a filmová nuda - vzpomínky filmového fanouška

A to se týká všech televizních stanic, co jích v Česku je a které jsem schopen zde v USA sledovat. Ale ne, nechci si nějak naříkat, jen jsem byl opět přepaden nostalgií a vzpomínkou na to, co bylo a už není.

11.4.2019 v 8:00 | Karma článku: 24.65 | Přečteno: 929 | Diskuse

Martin Braun

Volby v Izraeli - už zítra

U těch, které to zajímá a kterým na budoucnosti Izraele záleží, roste napětí rychlosti světla. Hraje se o hodně. Úterní volby do Knessetu mohou rozhodnout o tom, co se s touto zemí stane.

8.4.2019 v 5:15 | Karma článku: 11.99 | Přečteno: 191 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Stíhaný premiér A. Babiš - nejlepší jakého ČR měla a má!

Od revoluce v listopadu 1989 byla celá řada předsedů vlád ČR vzešlých z politických stran ODS a ČSSD. Ale nazvat je osobnostmi ve smyslu “Mistr” si zaslouží, v mém hodnocení, pouze pánové Václav Klaus ODS, který dokázal, ať si o z

20.4.2019 v 12:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Jak je možné mít rád Rusko, když Rusové milují Stalina?

Není to poprvé, kdy nostalgie ruských občanů způsobí, že jeden z nejhorších diktátorů a masových vrahů je předmětem zbožného uctívání.

20.4.2019 v 11:34 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 138 | Diskuse

Dušan Póč

Jsem rád, že mohu konečně pochválit

Velikonoce napomohly tomu, že Vsetín je prožil v klidu. Den před Velkým pátkem totiž přišla na svět informace, že část vsetínských Cikánů vystěhovaných v roce 2006 z pavlačáku, požaduje po radnici finanční a materiální odškodné.

20.4.2019 v 10:51 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 193 |

Václav Smrk

Jak dlouho si necháme líbit Zemanovu neo-normalizaci?

Vyhození světově uznávaného odborníka Jiřího Fajta z Národní galerie a nástup Marie Benešové na post ministryně s cílem ovládnout státní zastupitelství. To jsou další dva nebezpečné kroky plíživé Zemanovy normalizace.

20.4.2019 v 10:35 | Karma článku: 17.91 | Přečteno: 294 |

Marek Liška

Sbohem, Česká pošto s.p.

Před několika dny jsem obdržel dopis od České pošty s.p. , ve kterém mi bylo oznámeno, že se mnou byla rozvázána smlouva a již nadále nejsme partneři. Po šestnácti letech vztahu mne to přeci jen trochu zamrzelo. Ale ne moc.

19.4.2019 v 21:16 | Karma článku: 33.31 | Přečteno: 1754 | Diskuse
Počet článků 298 Celková karma 30.17 Průměrná čtenost 2131

AM YISRAEL CHAI

Non Serviam.

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

https://www.youtube.com/watch?v=hKJBmfkmXvU

Za největší urážku považuji, když mě někdo označí za nacistu nebo rasistu. Obě tyto ideologie, společně s komunismem jsou mi naprosto odporné a můj život je spojen s bojem proti těmto neřádům. Bohužel, jeden z diskutérů Radek Polický ve mě vidí terč svých urážek tohoto ražení a proto jej mažu a budu v diskusích mazat i nadále. Všem ostatním diskutujícím se omlouvám a ujišťuji vás, že rozhodně mi nevadí kritika a na rozdíl od administrace a kodexu diskutéra nemám problém i s ostřejší výměnou názorů. Patří to k životu a diskusi. Je mi líto že na seznam těch, které na svém blogu nebudu tolerovat musím zařadit Libuši Palkovou. Ona sama mně požádala, abych nediskutoval pod jejími blogy. Já souhlasil pod podmínkou že ona učiní totéž. Bohužel, rozhodla se v provokacích a šíření nepravd pokračovat. Nemám tedy jinou možnost, než smazat její komentáře kdykoliv je uvidím. Dalším krokem který mi zůstává už je jen nepovolování diskusí a k tomu nechci dojít. Zatím.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz