Blbí a blbější

26. 04. 2019 5:37:40
Že bude v Praze na Vencel plazu nějaké mecheche jsem slyšel. Ale myslel jsem si že to bude jen nějaké setkání příznivců plzeňské kutálky zvané Ortel a tak jsem tomu nevěnoval pozornost.

Jenže pak jsem na idnes.cz viděl pozvánku na přímý přenos a přečetl si, že se jedná o jakousi předvolební akci Moravsko - Česko- Japonsko- Korejského vlastence a jeho sponzorů z SPD. Online přenos jsem spustil zrovna ve chvíli, kdy moudré projevy byly přerušeny bojovníky za spravedlivý svět sdruženými pod jakýmsi antifašistickým hnutím. Či hnutími.

Tedy první věc kterou jsem viděl, byla rudá vlajka, kterou zoufale mával jakýsi pomatenec, zjevně v naději, že upoutá pozornost vedle stojící policie. Neupoutal, bohužel a tak svou vlajku sroloval a asi šel otravovat jinde.

Ale... co to budu popisovat, asi jste to všichni viděli. Já se ale zamýšlím nad jednou věci.. Mysleli to organizátoři vážně anebo se jednalo o jakousi parodii? V průběhu oné přestávky totiž hrály písničky z pohádek Ať žijí duchové a Princové jsou na draka. To jako mělo ukázat, že nás pan Okamura san chce přenést do světa pohádek? On jeho projev spíše pohádku připomínal. Pohádku o jedné jediné straně, která všechny spasí, ale aby nebyl takový namyšlený, tak samozřejmě s pomocí Marie Le Pen, nebo Geerta Wilderse a dalších. Ti všichni udělají novou EU. EU s lidskou tváří. Nebo tak nějak.

K té hudební vložce...docela by mně zajímalo co na to pan Svěrák a Uhlíř. Autoři těch písní.

Ale k projevům. Řeklo se mnoho, ale ve skutečnosti nic. Za zvuků píšťal a trubek a bubínků jsme mohli slyšet, že evropské hodnoty jsou v ohrožení. To jsme ale věděli a víme to. Že miliony imigrantů jsou pro Evropu hrozbou. To také víme. A že vlastenecká- národní frakce všechny spasí. To zní hezky ale jak? To už pan Okamura neřekl. Ani Geert Wilders, kterého mám jinak docela v oblibě, i když za jeho koketování s Le Len bych ho nejraději zatahal za jeho blonďatou čupřinu. neřekl nic světoborného - nic nového. Ale asi to bylo jedno, protože otázka zní, kolik lidí z davu mu rozumělo. Organizátoři se jaksi nenamáhali s překladem, na začátku jeho projevu jsem měl pocit, že on sám nějakého překladatele očekával.

Jo prostě, na Václavským Václaváku bylo dnes dost člověků a bylo tam asi veselo. Sešli se tam blbí a blbější. Jedni slibovali, druzí troubili a hrozili pěstičkami a křičeli o fašistech. A nejsem si jistý, do které z těch dvou kategorii zařadit novináře, kteří opět jak je jejích zvykem, psali o setkání krajní pravice. Okamura a jeho bankéři z SPD se totiž k pravici nepřiblížili ani ve snu, natož pak k extrémní pravici. Extrémní ale jsou, to zase ne že ne.

A taky zahrál ten Ortel. Tahle skupina je opravdu povedená taškařice. Všichni o ní mluví, no tak si je poslechněme. Upřímně, čekal jsem že najdu nějakou novinku, jenže kde nic není ani youtube nebere. Tak si tu kvalitu poslechněme:

Já myslím že není třeba slov. To je přesně to, co "politici" typu pana Okamury potřebují. Někoho, kdo zblbne naivní lidi. Planá slova o vlasti, vlastenectví a o hodnotách. O ohrožení. Jenže ve skutečnosti je to totéž, jako byste podávali ruku té nejtemnější temnotě, bez paprsku jediného světla naděje. Strašení a výstrahy jako že pozor: ti nám hrozí, to nám hrozí. Afričané, Muslimové, Arabové. Pryč s nimi protože oni zahubí Evropu.

Strach, to je to z čeho jsou tito novodobí strašáci živi. A jejích moc posiluje naprosto nemožná a nezodpovědná politika nejen EU. To už je zoufale profláklé uskupení. Ale i národní státy a jejích vlády svou neschopností jednat s občany na rovinu tyto kostlivce krmí.

Pan Okamura ve svém projevu, na jeho samotném začátku řekl, že se kdosi snaží z vlastenectví udělat sprosté slovo. Ano, má pravdu Okamura san. Jenže tím kdo vlastenectví a všechnu jeho ušlechtilost zprofanoval je on a ti, kteří lásku k vlasti, k národu k spoluobčanům proměnili v nenávist. Kteří hrdost na vlastní historii, na to co se dokázalo, proměnili v nacionalistickou nadřazenost.

Jenže: jakou má vlastně volič v Evropě či v Česku alternativu? Při současném politickém rozložení vlastně jen jednu. Nevolit. To je nakonec také volba. A i tu vám chce váš president vzít.

Hodně štěstí.

Jo a omlouvám se ještě jednou za toho Ortela. Takže na spravení chuti dáme něco šmakovnějšího. Ze Švédska. Toho Švédského.

A taky mohu přidat Švýcarsko. Když už o něm odpoledne Okamura san mluvil:

Anebo Nizozemí, domov Geerta Wilderse

Či sladkou Francii hořko - kyselé Marie Le Pen

Autor: Martin Braun | pátek 26.4.2019 5:37 | karma článku: 17.24 | přečteno: 1212x

Další články blogera

Martin Braun

Správný postup Izraele

Dvě členky kongresu USA měly namířeno do Izraele, ale ten jím ve vstupu zabránil. Tento krok rozvířil včera, jinak poklidné letní dny na politické scéně ( když nepočítám českou tragédii se Zemanovou nadutostí).

16.8.2019 v 5:05 | Karma článku: 30.68 | Přečteno: 777 | Diskuse

Martin Braun

Tel Aviv prý ignoruje aktivisty / aktualizováno ve 22.42/

Sděluje nám plačtivě ČTK, prostřednictvím idnes v poněkud nelogicky a hlavně nepravdivě nazvaném článku.

13.8.2019 v 17:07 | Karma článku: 30.37 | Přečteno: 681 | Diskuse

Martin Braun

Satan je můj pán

Satane, můj pane, vzpomeň si na mně, když přijde soudný den, Satane můj pane, vezmi mně za ruku, až nastane Armageddon

13.8.2019 v 8:56 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 591 | Diskuse

Martin Braun

Jsem pro Izraelský a pro Židovský fanatik - a kdo je víc?

Občas se ozvou. Ti spravedliví, co vědí vše nejlépe. Smějí se a zesměšňují. Prý jsme my Židé uplakaní, ublížení, jo a prý jestli v židovské víře existuje smrtelný hřích pýchy. Tyto a podobné blbosti se objevují v reakci na nás...

9.8.2019 v 6:09 | Karma článku: 42.68 | Přečteno: 5699 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Hink

Nezoufejte, situace ve vlastech českých není tak špatná

Opravdu mediální masáž ovlivnila čecháčky natolik, aby si mysleli, že do školy už není třeba chodit, že vystačíme s moudrostí, kterou školí Greta akademiky a světové vůdce? Koloběhu uhlíku poručíme stejně, jako větru a dešti.

18.8.2019 v 10:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 | Diskuse

Vladimír Zeman

Ústavu nechte na pokoji, pane Hamáčku.

Burácivá epizoda letošního léta jest hodná bulváru, nikoliv solidního uvažování vládního spojence. A senátní žaloba na prezidenta, no to už je úplný vrchol arogance.

18.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 | Diskuse

Tomáš Flaška

Nucený správce České republiky

Současný stav vládnutí nelze nazvat jinak, než že šéfovi firmy zvané Česká republika, jak to její premiér Andrej Babiš s oblibou nazývá, už velí nechtěný nucený správce Miloš Zeman.

18.8.2019 v 6:35 | Karma článku: 23.13 | Přečteno: 413 | Diskuse

Martin Mařák

Zemanova hůlka ukázala na Babiše

Při té příležitosti se mně tak nějak samovolně vybavila dnes již slavná historická scéna se Zemanovou hůlkou na bývalého premiéra Sobotku namířenou.

17.8.2019 v 17:51 | Karma článku: 14.35 | Přečteno: 563 | Diskuse

Petr Burian

Akce Zet

Akce Zet byly za komunistů dobrovolně povinné občanské hurá aktivity, při nichž prostý lid budoval zadarmo něco, co nebylo jeho. Účelem bylo proklamovat to, že stojí v té správné ideové řadě a smyslem alespoň při tom něco zlepšit.

17.8.2019 v 17:10 | Karma článku: 17.01 | Přečteno: 490 | Diskuse
Počet článků 330 Celková karma 31.37 Průměrná čtenost 2206

AM YISRAEL CHAI

Non Serviam.

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

https://www.youtube.com/watch?v=hKJBmfkmXvU

Za největší urážku považuji, když mě někdo označí za nacistu nebo rasistu. Obě tyto ideologie, společně s komunismem jsou mi naprosto odporné. Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz