Tel Aviv prý ignoruje aktivisty / aktualizováno ve 22.42/

13. 08. 2019 17:07:19
Sděluje nám plačtivě ČTK, prostřednictvím idnes v poněkud nelogicky a hlavně nepravdivě nazvaném článku.

Před pár minutami se v přehledu nejnovějších zpráv objevil titulek, který oznamuje, že Tel Aviv odmítá respektovat vůli jakýchsi aktivistů a že v pondělí večer byla z Izraele deportována Filipínka se svým synem, který se v Izraeli narodil. Aktivistům se to nelíbí. A nelíbí se jím ani další deportace cizinců. Kdo se diví ať zastříhá ušima.

Tedy už jen ten název článku. Tel Aviv. ČTK a potažmo snad ani idnes ještě pravděpodobně nedošlo, že Hlavním městem Izraele je JERUSALEM. Tedy nikoliv Tel Aviv, jak se snaží veřejnosti media stále nepravdivě podsouvat. Totiž to, jestli s touto volbou nějaká země souhlasí či se jí to ekluje pro faktický stav nehraje žádnou roli, protože o svém Hlavním městě vždy rozhoduje každá země sama. A nepotřebuje poradce.

A k samotnému konkrétnímu případu. Jedná se samozřejmě o smutný příběh.

Jak uvádí idnes:

http://Filipínka Rosemary Perezová přijela v roce 2000 do Izraele pracovat jako pečovatelka, po sedmi letech její zaměstnavatel zemřel a od té doby v zemi žila bez pracovního povolení a pracovala jako uklízečka. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/filipiny-izrael-tel-aviv-cizinec-deportace-letadlo-vizum-ilegalita.A190813_135435_zahranicni_klf

Tady je třeba si položit otázku, proč se ta paní nepokusila si pracovní povolení prodloužit. Jestliže pracovala sedm let bez potíží, pak by to nemusel být neřešitelný problém. Jenže ona se rozhodla zůstat v ilegalitě a s vědomím možných následků. Takových lidí je v Izraeli spousta. Prostě riskují a s případnou deportací musí počítat. Nejedná se o žádnou diskriminaci nebo snad rasismus. Každá země na světě má své zákony a ty země, které je nedodržují nebo zlehčují ( například současné Německo ale i další v Evropě), se pak nemohou divit, že se potýkají s rostoucími problémy.

Argumentem aktivistů je, že spolu s matkou byl deportován i její školou povinný syn. Tady ovšem namítá imigrační úřad, a idnes to také uvádí že:

http://Izraelský imigrační úřad namítá, že Rohan sice v Izraeli vyrůstal, ale vychováván byl v souladu s filipínskou kulturou. Matka sdělila, že jeho otcem je turecký občan, který odešel zpět do Turecka. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/filipiny-izrael-tel-aviv-cizinec-deportace-letadlo-vizum-ilegalita.A190813_135435_zahranicni_klf

Takže se můžeme domnívat a oprávněně, že to pouto matky a syna k Izraeli zase tak silné nebylo. Matce navíc moc nepomohl její výstup na palubě letadla při prvním pokusu o deportaci minulý týden, kdy tuto přerušila násilným chováním a musela být tedy z letadla vyvedena.

Zkrátka, jakkoliv člověk může projevit empatii s konkrétním případem, nesmíme zapomínat, že zákony jsou vytvářeny proto, aby se země a společnosti neocitly v chaosu. A o chaosu v souvislosti s imigranty Izrael ví své. I v článku nesprávně zmíněný Tel Aviv zažil bouře a má části, které jsou obsazeny imigranty, kteří rozhodně nejsou prospěšní ve vývoji země.

Někdy je možné učinit ze zákona výjimku. Ale nemůže se tak stát na základě nátlaku jakýchsi levicových aktivistů.

Tedy nechci vypadat jako chlubil, ale snad i mým přičiněním, došlo ke změně názvu onoho článku a namísto Tel Aviv je tam nyní Izrael. Tady je důkaz

Autor: Martin Braun | úterý 13.8.2019 17:07 | karma článku: 30.37 | přečteno: 681x

Další články blogera

Martin Braun

Správný postup Izraele

Dvě členky kongresu USA měly namířeno do Izraele, ale ten jím ve vstupu zabránil. Tento krok rozvířil včera, jinak poklidné letní dny na politické scéně ( když nepočítám českou tragédii se Zemanovou nadutostí).

16.8.2019 v 5:05 | Karma článku: 30.68 | Přečteno: 777 | Diskuse

Martin Braun

Satan je můj pán

Satane, můj pane, vzpomeň si na mně, když přijde soudný den, Satane můj pane, vezmi mně za ruku, až nastane Armageddon

13.8.2019 v 8:56 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 591 | Diskuse

Martin Braun

Jsem pro Izraelský a pro Židovský fanatik - a kdo je víc?

Občas se ozvou. Ti spravedliví, co vědí vše nejlépe. Smějí se a zesměšňují. Prý jsme my Židé uplakaní, ublížení, jo a prý jestli v židovské víře existuje smrtelný hřích pýchy. Tyto a podobné blbosti se objevují v reakci na nás...

9.8.2019 v 6:09 | Karma článku: 42.68 | Přečteno: 5699 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Demokratická republika

Úvaha nad současnou situací v naší republice. Pravda a morálka jsou pro soudce cizí slova. Spravedlnosti se občan dovolá jen stěží. Návrh k návratu právního státu.

18.8.2019 v 10:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Jan Hink

Nezoufejte, situace ve vlastech českých není tak špatná

Opravdu mediální masáž ovlivnila čecháčky natolik, aby si mysleli, že do školy už není třeba chodit, že vystačíme s moudrostí, kterou školí Greta akademiky a světové vůdce? Koloběhu uhlíku poručíme stejně, jako větru a dešti.

18.8.2019 v 10:17 | Karma článku: 16.36 | Přečteno: 156 | Diskuse

Vladimír Zeman

Ústavu nechte na pokoji, pane Hamáčku.

Burácivá epizoda letošního léta jest hodná bulváru, nikoliv solidního uvažování vládního spojence. A senátní žaloba na prezidenta, no to už je úplný vrchol arogance.

18.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 20.40 | Přečteno: 238 | Diskuse

Tomáš Flaška

Nucený správce České republiky

Současný stav vládnutí nelze nazvat jinak, než že šéfovi firmy zvané Česká republika, jak to její premiér Andrej Babiš s oblibou nazývá, už velí nechtěný nucený správce Miloš Zeman.

18.8.2019 v 6:35 | Karma článku: 24.21 | Přečteno: 446 | Diskuse

Martin Mařák

Zemanova hůlka ukázala na Babiše

Při té příležitosti se mně tak nějak samovolně vybavila dnes již slavná historická scéna se Zemanovou hůlkou na bývalého premiéra Sobotku namířenou.

17.8.2019 v 17:51 | Karma článku: 14.35 | Přečteno: 575 | Diskuse
Počet článků 330 Celková karma 31.37 Průměrná čtenost 2206

AM YISRAEL CHAI

Non Serviam.

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

https://www.youtube.com/watch?v=hKJBmfkmXvU

Za největší urážku považuji, když mě někdo označí za nacistu nebo rasistu. Obě tyto ideologie, společně s komunismem jsou mi naprosto odporné. Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz