David Rath sedící, ležící spící

7. 10. 2019 20:02:57
Píšou že David Rath konečně sedí. Prý v teplákách, jenže jaká je skutečnost? A skutečně doktor Rath sedí?

Jako titulní zpráva se před pár okamžiky objevila informace, že David Rath nastoupil do vězení. Pro člověka který je, alespoň základně informován, žádná novinka. A tak jsem obsah článku jen tak zběžně přelétl, zvedl palec k Davidovi za to jak vyběhl s novináři, kteří jej marně čekali v Ruzyni, zatímco on pochodoval do Teplic. Ale vážně, super fórek doktůrku. Mám rád lidi se smyslem pro humor a umím i zapomenout že jsou to levičáci, což jinak je pro mně známkou pokřiveného žebříčku hodnot.

Zajímala mně samozřejmě diskuse a očekával jsem exhibici potomků a dědiců známého soudce Lynče. A nespletl jsem se. Přehlídka malosti, hlouposti, neznalosti a ještě mnohem jadrněji by se daly označit některé diskusní příspěvky.

Rath konečně sedí, jásal dav, neboli slovy bulváru národ. Já doufám že část národa, protože aby byl celý národ tak hloupý, že by se radoval nad zjevně zpolitizovaným soudním rozhodnutím, tak tomu nevěřím. Tak špatně na tom Češi snad nejsou. Kromě toho, ve vězení se opravdu, ale opravdu pouze nesedí. Tam se pobývá a také vězni dnes už nejsou odění výhradně do vytahaných tepláků. To že to ukazují v televizi ještě neznamená že to je nezbytně pravda. I když co jsem slyšel, ve vazbě tomu tak občas ještě bývá.

Ale zpět k Rathovi : Pokud někdo snad nabyl dojmu, že mu chci dělat bezplatného advokáta ( opravdu mi za blogy nikdo neplatí... bohužel), tak je na omylu. Jen se snažím vidět věci tak jak jsou a takovým tím selským rozumem. A teď mám na mysli rozsudek a doručení nástupu trestu.

Zdá se mi, podle toho jak jsou dostupné informace, že 7 let je příliš hodně, vzhledem k tomu, že podle dostupných informací Rathova činnost nezpůsobila státu žádnou materiální škodu. Ona totiž ta korupce, to je takový termín, ve kterém se jen málokdo vyzná. Korupčníkem může být babička, která dá v trafice úplatek za to že jí schovají památné číslo Blesku s fotografií Karla Gotta přes celou stranu.

Ale dobrá, dostal sedmičku, za každý milion v krabici jeden rok, což už samo o sobě je pozoruhodné, ovšem deset milionů pokuty?

Upřímně a vážně míněný dotaz:

Víte někdo na základě čeho byla ta částka vyměřena? Já ne. Ale mohl jsem tuto informaci přehlédnout. Hlavně ale na základě čeho došel soudce k názoru, že David Rath takovou sumou disponuje. V tomto směru mi na mysl přichází jedno čertovské jméno. Jirát. Ten přeci do úmoru tvrdil, že Rath určitě uteče do Izraele, že má někde v zahraničí stovky milionů ( to skutečně řekl). Jenže Rath neutekl a nikdy se neprokázalo, že nějaké stovky ani desítky milionů opravdu má. Navíc tu máme ten prapodivný příkaz k nástupu trestu, s pětidenní lhůtou a doručením policejní hlídkou. Jestli je pravda, že tohle je normální postup, jak tvrdí mluvčí soudu či policie, pak mně situace na poli spravedlnosti v České republice opravdu děsí.

Takže, David Rath je k radosti zapšklíků ve vězení, nějakou dobu si tam pobude, ale rozhodně nemám pocit, že spravedlnosti bylo učiněno zadost. Protože jak bylo napsáno, na těch deset milionů má oněch sedm let aby je sehnal a zaplatil. To bude z vězení hodně těžký úkol. Jak ale mluvčí soudu řekla, než mu ten trest zvýší o oněch 2,5 roku pro nedobytnost, bude stát ty peníze vymáhat. Jenže jak a jak dlouho? Jak se vymáhá 10 milionů po člověku, který zrovna opustil brány vězení, musí začít život od začátku, nemá prakticky nic? A to nemluvím o tom, že existují další obvinění a není tedy vyloučeno, že se mu trest ve finále zvýší, takže se logicky sníží šance na jakýkoliv ekonomicky závratný návrat.

Prostě je cosi shnilého v České justici.

Davidu Rathovi posílám, i když si to asi neposlechne, na posilněnou píseň Mistra Kima Bendixe Petersena, známého spíše pod jménem King Diamond. Takže Mistře spusťte:

Autor: Martin Braun | pondělí 7.10.2019 20:02 | karma článku: 23.77 | přečteno: 1242x

Další články blogera

Martin Braun

Izrael pod palbou - rakety opět dopadají na jeho území ( aktualizace)

Po měsících relativního klidu, od dnešního rána teroristická organizace Hamas začala z pásma Gazy znovu ostřelovat izraelské území a do této chvíle zde dopadlo téměř a možná už více než 200 raket.

12.11.2019 v 14:11 | Karma článku: 26.52 | Přečteno: 477 | Diskuse

Martin Braun

V sobotu se bude demonstrovat a někdo už teď propadá panice

O spolku milion chvilek pro demokracii mám trochu nejednoznačné mínění. Nevím proč, ale přestože jejích myšlenka je správná, ty akce mi chvílemi připadají trochu nešťastné a přehnaně patetické.

12.11.2019 v 4:01 | Karma článku: 20.03 | Přečteno: 1267 | Diskuse

Martin Braun

Zajímají vás výsledky volebních průzkumů?

Není snad týdne, kdy by se z televizní obrazovky, z radia a nejčastěji kdy by se na stránkách nějakého deníku neobjevily průzkumy volebních výsledků, jako že co by kdyby teď

11.11.2019 v 5:12 | Karma článku: 29.02 | Přečteno: 3355 | Diskuse

Martin Braun

Komunisté zase vystrkují drápky /trochu doplněno/

A tentokráte to nejsou drápky ale přímo drápy, když požadují, aby novináři ČT a Českého rozhlasu povinně zveřejňovali svá majetková přiznání.

7.11.2019 v 15:52 | Karma článku: 20.52 | Přečteno: 509 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Konec vlády jedné strany!

provolávali jsme na náměstích. Dnes třicet let po Listopadu nám vláda jedné strany nevadí. Ani totalita! Minulá komunistická, ani potenciálně jiná! Jak je to možné?

12.11.2019 v 23:14 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 166 | Diskuse

Martin Braun

Izrael pod palbou - rakety opět dopadají na jeho území ( aktualizace)

Po měsících relativního klidu, od dnešního rána teroristická organizace Hamas začala z pásma Gazy znovu ostřelovat izraelské území a do této chvíle zde dopadlo téměř a možná už více než 200 raket.

12.11.2019 v 14:11 | Karma článku: 26.52 | Přečteno: 479 | Diskuse

Robert Brinda

Uže puskali Gavla?

Protože jsem byl za socialismu tak trochu "politisch verdächtig" vyslooužil jsem si svou první zahraniční dovolenou až v roce 1988.

12.11.2019 v 13:37 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 287 | Diskuse

Libor Čermák

Oslavme výročí sametové revoluce důstojně, a nikoliv v nenávisti

S blížícím se výročím listopadových událostí z roku 1989 se domnívám,že bychom ho neměli slavit v nenávisti k demokraticky zvoleným představitelům naší země, ale důstojně tak, abychom si připomněli hlavně konec názorové nesvobody.

12.11.2019 v 13:00 | Karma článku: 26.91 | Přečteno: 342 |

Ivan Picek

Koho by dnes volil Václav Havel?

Již za pár dnů si připomeneme 30. výročí pádu komunismu a všude se bude hovořit o Václavu Havlovi. Mnoho lidí si bude osobnost Václava Havla přisvojovat a bude se odvolávat na jeho odkaz. Jaký vlastně je odkaz Václava Havla?

12.11.2019 v 10:45 | Karma článku: 16.16 | Přečteno: 564 | Diskuse
Počet článků 357 Celková karma 30.69 Průměrná čtenost 2278

http://www.zemancountdown.cz/

AM YISRAEL CHAI

Non Serviam.

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Za největší urážku považuji, když mě někdo označí za nacistu nebo rasistu. Obě tyto ideologie, společně s komunismem jsou mi naprosto odporné. Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz