Letíte do nebo z USA? Šikana na letišti? Poděkujte islámistům

14. 10. 2019 16:02:31
Tento můj blog je jakýmsi volným pokračováním toho, co jsem napsal minule a co se mi tam zcela nevešlo. S tím rozdílem, že moje zamyšlení se zdaleka netýká pouze cest do a z USA.

Ano, mám na mysli bezpečnostní kontroly na letištích po celém světě. Situace se po útocích ze září 2001 zásadně změnila a různé země na tuto změnu musely reagovat. Některé zvolna a některé, jako USA dosti razantně.

To se promítá do bezpečnostních kontrol na letištích. Jsou důkladné, důsledné a mnohdy nepříjemné. Stojíte ve frontě, čekáte až na vás dojde řada, musíte se podrobit různým nemilým procedurám jako je průchod bezpečnostními rámy, odložením kovových předmětů včetně například opasku s kovovou přezkou a také... pro nás muže občas stresujícímu zouvání se.

Zcela chápu, když v tomto okamžiku nenávidíte celý svět, vrčíte že jste raději měli sedět doma na zadku, a ze všeho nejvíce vám leze krkem ten pitomec, který vás nutí tyto úkony provádět a ponižuje vás zouváním a stupidními otázkami. Jenže každá věc má dvě stránky a zkušení cestovatelé a inteligentní lidé se nesníží k urážkám nebo třeba k označení tohoto pracovníka jako esesáka.

Je třeba si uvědomit, že žijeme ve složité době. Po září roku 2001 už svět není jaký byl. Změnil se, změnilo se cestování a cestující se ocitli v ohrožení. Jestli si myslíte, že je to jen boj mezi politiky a vládami, tak se pletete. Teroristé, především tedy ti islámističtí si neberou za primární cíl politiky. Ve skutečnosti je jím jedno koho zabijí. Hlavně ať je těch mrtvých co nejvíce. A jestli u toho zahynou oni sami? Tím lépe. Znáte to 72 panen v ráji a podobné blbosti. Tak to mají nabiflované v jejích tupých palicích. Jak se ale můžeme bránit? Jak ochránit turisty, obchodní cestující, všechny ty, kteří každý den sedají do letadel, vlaků či autobusů nebo na lodní trajekty a směřují do té či oné destinace? To je otázka, která málokoho napadne v okamžiku, kdy vás přísně se tvářící muž či žena nutí zout si boty po celodenním nošení. Věřte mi, že tito lidé jsou zde především pro vás. Nikoliv pro svůj rozmar nebo fetiš. A věřte mi, když píšu že jejích odměna za práci není nijak závratná v porovnání s tím, co si musí vyslechnout a jak musí být obrnění trpělivostí. Ve skutečnosti i oni vás ve své podstatě mají plné zuby, po několikahodinové směně, kdy jím rukama prošlo tisíce párů bot, opasků, klíčů, hodinek, mobilů a já nevím čeho všeho.

Bohužel, doba se změnila velmi. Získali jsme svobodu cestovat kdy chceme a jak chceme ovšem současně se podmínky zhoršily tím, že tuto svobodu mají i zločinci. Vrahové, teroristi. I oni mají přistup k moderním technologiím a dostat zbraně či bombu na palubu letadla je pro ně prvořadým cílem.

Proto je nutné aby ochrana byla na to vše připravená. Možná že v USA je vše kolem bezpečnosti přehnané. Ale možná že ne. Cestuji po světě často a vím, že jsou destinace, kde byste do letadla přenesli slona za chobot a nikdo by si toho nevšiml. Naproti tomu v USA jsou kontroly velice přísné. Ze svého pohledu ale jsem ochoten tuto přísnost tolerovat s vědomím, že riziko, že moje letadlo nějaký hajzlík odpálí nebo se pokusí unést, je sníženo na nejnižší možnou míru.

A tak prosím všechny cestovatele. Mějte na paměti, že ti o kterých si myslíte že vám jen znepříjemňují život a buzerují vás prohlídkami, že oni dělají svou práci proto, aby vy jste v pořádku doletěli do cíle své cesty a svou dovolenou nebo služební cestu si užili co nejlépe. Nakonec vždy jde o to, že nemáte co skrývat, takže těch pár minut nepohodlí snad je možné přečkat s vědomím, že na konci cesty na vás nebude čekat rakev a nebudou sbírat po okolí vaše ostatky.

Autor: Martin Braun | pondělí 14.10.2019 16:02 | karma článku: 26.25 | přečteno: 1475x

Další články blogera

Martin Braun

Izrael pod palbou - rakety opět dopadají na jeho území ( aktualizace)

Po měsících relativního klidu, od dnešního rána teroristická organizace Hamas začala z pásma Gazy znovu ostřelovat izraelské území a do této chvíle zde dopadlo téměř a možná už více než 200 raket.

12.11.2019 v 14:11 | Karma článku: 26.16 | Přečteno: 471 | Diskuse

Martin Braun

V sobotu se bude demonstrovat a někdo už teď propadá panice

O spolku milion chvilek pro demokracii mám trochu nejednoznačné mínění. Nevím proč, ale přestože jejích myšlenka je správná, ty akce mi chvílemi připadají trochu nešťastné a přehnaně patetické.

12.11.2019 v 4:01 | Karma článku: 19.83 | Přečteno: 1264 | Diskuse

Martin Braun

Zajímají vás výsledky volebních průzkumů?

Není snad týdne, kdy by se z televizní obrazovky, z radia a nejčastěji kdy by se na stránkách nějakého deníku neobjevily průzkumy volebních výsledků, jako že co by kdyby teď

11.11.2019 v 5:12 | Karma článku: 29.02 | Přečteno: 3344 | Diskuse

Martin Braun

Komunisté zase vystrkují drápky /trochu doplněno/

A tentokráte to nejsou drápky ale přímo drápy, když požadují, aby novináři ČT a Českého rozhlasu povinně zveřejňovali svá majetková přiznání.

7.11.2019 v 15:52 | Karma článku: 20.52 | Přečteno: 509 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Konec vlády jedné strany!

provolávali jsme na náměstích. Dnes třicet let po Listopadu nám vláda jedné strany nevadí. Ani totalita! Minulá komunistická, ani potenciálně jiná! Jak je to možné?

12.11.2019 v 23:14 | Karma článku: 5.70 | Přečteno: 105 | Diskuse

Martin Braun

Izrael pod palbou - rakety opět dopadají na jeho území ( aktualizace)

Po měsících relativního klidu, od dnešního rána teroristická organizace Hamas začala z pásma Gazy znovu ostřelovat izraelské území a do této chvíle zde dopadlo téměř a možná už více než 200 raket.

12.11.2019 v 14:11 | Karma článku: 26.16 | Přečteno: 471 | Diskuse

Robert Brinda

Uže puskali Gavla?

Protože jsem byl za socialismu tak trochu "politisch verdächtig" vyslooužil jsem si svou první zahraniční dovolenou až v roce 1988.

12.11.2019 v 13:37 | Karma článku: 8.86 | Přečteno: 282 | Diskuse

Libor Čermák

Oslavme výročí sametové revoluce důstojně, a nikoliv v nenávisti

S blížícím se výročím listopadových událostí z roku 1989 se domnívám,že bychom ho neměli slavit v nenávisti k demokraticky zvoleným představitelům naší země, ale důstojně tak, abychom si připomněli hlavně konec názorové nesvobody.

12.11.2019 v 13:00 | Karma článku: 26.91 | Přečteno: 338 |

Ivan Picek

Koho by dnes volil Václav Havel?

Již za pár dnů si připomeneme 30. výročí pádu komunismu a všude se bude hovořit o Václavu Havlovi. Mnoho lidí si bude osobnost Václava Havla přisvojovat a bude se odvolávat na jeho odkaz. Jaký vlastně je odkaz Václava Havla?

12.11.2019 v 10:45 | Karma článku: 16.16 | Přečteno: 562 | Diskuse
Počet článků 357 Celková karma 30.67 Průměrná čtenost 2278

http://www.zemancountdown.cz/

AM YISRAEL CHAI

Non Serviam.

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Za největší urážku považuji, když mě někdo označí za nacistu nebo rasistu. Obě tyto ideologie, společně s komunismem jsou mi naprosto odporné. Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz