Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Tak kolik těch demonstrací ještě bude?

17. 12. 2019 5:53:15
Nechce se mi to moc hledat, ale vzpomínám si, že moje první reakce na spolek milion chvilek pro demokracii byla, že mi připomínají nechvalně známou mládežnickou organizaci z minula.

Taky jsou to takoví energičtí, věčně usměvaví a optimističtí mladí lidé. Časem si ovšem získali mírně mé sympatie, protože jsem si říkal, že oni ti občané asi opravdu mají toho Babiše a gangu okolo dost a tak prostě na ty demonstrace chodí a doufal jsem, že se něco málo, opravdu alespoň málo změní.

Nezměnilo, a demonstrace pokračují vesele dále. Už ani přesně nevím kolik jích bylo. Staromák, párkrát Václavské náměstí, poté Letná, pak opět Václavák a nyní to má zase být na Václavském náměstí, ale podle idnes.cz, respektive Expressu, což je jakási podsložka idnes.cz, se měl někdo vyjádřit, že bude zase změna. Vzhledem k tomu, že do začátku schází pár hodin, tak si říkám, že už je skoro čas tuto změnu potvrdit nebo vyvrátit. Anebo rovnou se na celé demonstrace vykašlat, protože jak je evidentně vidno, k ničemu to nevede.

Jaké je ovšem poučení, z posledních několika měsíců? Pro mně jednoduché. Mé prvotní nechutenství k spolku se slovem demokracie v názvu, se sice na krátkou dobu otupilo, nicméně postupem doby a vývojem situace opět ve mně narůstá dojem, že se jedná spíše o spolek anarchistů, ne nepodobných těm, co před časem okupovali budovu - tuším klinika se jmenovala ( mimochodem, ví někdo jak to dopadlo? Ještě sedí na těch střechách nebo už slezli?).

Naprosto chápu, že osobní sympatie, či antipatie ve veřejném životě nejsou správným měřítkem, nicméně řeč těla a vystupování mnohdy spolehlivě ukazují, s kým máme do činění. A u pana Mináře, Benjamina Rolla a Jiřího Zevla moc prostoru k pochybnostem není. I když posledně jmenovaný moc veřejně nevystupuje.

Abych to tedy zkrátil, po mnoha měsících řečnění, demonstrací, pochodů, plamenných řečí já Martin Braun, sám za sebe, musím konstatovat, že těmto pánům a tomuto spolku prostě nevěřím. Je to samozřejmě můj názor, vycházející jednak z celoživotních zkušeností a jakéhosi, řekněme, citu na lidi, ale hlavně z toho, že na žádné z uvedených akcí, a že je sleduji pozorně, nebylo jasně řečeno co se má stát, až dojde k případnému splnění požadavků. A času na zformulování tu bylo více než dost. Zatím se ale vše odvíjí podle šablony. V určený den a v určenou hodinu se první řady rozezvučí heslem " Už jsme tady", pak nastoupí pan Minář, v létě naboso, v zimě obutý a cosi řekne. Co to není důležité, protože ve skutečnosti je to stále stejné. Pak si prohodí mikrofony s Benjamínem Rollem nebo někým jiným a poté promluví hosté.

Jsem si jistý, že nejinak tomu bude i dnes večer. A víte co mi to připomíná? Pamatujete na seriál Okres na severu? V jednom dílu si Pláteník ( opravdu skvěle jej zahrál pan Moučka) pozve mládežníky a peskuje je za to, že nic nedělají pro mládež v jejích městě. A oni mládežníci odpovídají jak jsou zvyklí. Frázemi, soudruh sem, soudruh tam, a všude samý úsměv a samá pozitivní energie. A přesně tak se cítím, když vidím a slyším mluvit pana Mináře, včetně jeho ostentativních pauz na potlesk při proslovech.

Za týden budou vánoce. Já nevím kolik máte času vy. Já si pamatuji, že to bylo období, kdy každý spěchal, sháněl a snažil se, aby ty nadcházející svátky byly pokud možno co nejpohodovější. Jestli máte čas týden před vánocemi trávit hodiny někde v ulicích, na demonstracích, jejíchž výsledek je předem známý, pak máte můj obdiv. Jen si uvědomte, že každá taková akce, v následujících průzkumech veřejného mínění, Babišovi zvedá preference. Takže by možná bylo dobře se zamyslet, kterým směrem zaměřit aktivitu, aby se oněch proklamovaných cílů dosáhlo efektivněji. Protože ty cíle a požadavky jsou správné, jen ta cesta k ním, je evidentně slepou a z České republiky dělá Francii, která, jak známo, je zemí profesionálních demonstrantů. Tam ale občas něco z politiků vyřvou. Z Babiše evidentně nedostanete kromě obligátního " je to kampaň " nic. A když už jsme u té kampaně.

První video je pro zasmání.

Autor: Martin Braun | úterý 17.12.2019 5:53 | karma článku: 33.79 | přečteno: 1510x

Další články blogera

Martin Braun

Vážení vládní odborníci - jděte už k šípku s těmi novotvary

Určitě jste se s tím většina z vás setkala. V souvislosti s novým coronavirem se politická i vědecká reprezentace země předhání, kdo vymyslí hloupější nové výrazivo.

3.4.2020 v 6:01 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 913 | Diskuse

Martin Braun

Jen si tak trochu kopnout

Do koho? Samozřejmě co ČT, protože to je snadný cíl a ani v tak krizových časech, jaké prožívá svět a Česká republika nyní, hledají kritici záminku k útoku. Někdy až přehnanou.

19.3.2020 v 5:38 | Karma článku: 40.48 | Přečteno: 7207 | Diskuse

Martin Braun

Hyenismus největšího zrna

...aneb i na neštěstí a nemoci se musí vydělávat velké peníze. Za vše se přece musí zaplatit a tak i informace nemohou být zdarma

17.3.2020 v 16:03 | Karma článku: 29.26 | Přečteno: 1664 | Diskuse

Martin Braun

Nářek Martina Fendrycha nad umírajícími západními hodnotami

Nikdy jsem mu moc nerozuměl. Martinu Fendrychovi. Působil na mně tak nějak rozevlátě, ve svých názorech. Když jsem ale četl jeho dnešní zamýšlení nad uprchlickou krizí na Turecko - Řecké hranici, byl jsem silně znechucen.

9.3.2020 v 18:49 | Karma článku: 46.93 | Přečteno: 10437 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 223 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 17.61 | Přečteno: 340 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.29 | Přečteno: 1476 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.62 | Přečteno: 283 | Diskuse
Počet článků 388 Celková karma 32.06 Průměrná čtenost 2346

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

ZJsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....