Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

A tatínek ( Chamenei) vám vyhlásí válku

6. 01. 2020 1:07:24
Zaskřehotali směrem k Americe, říši samotného arciďábla zdrcení pozůstalí, po udatném hrdinovi. Quassem Soleimani, vládce náš, slunce naše jasné, přece musí být pomstěn.

A celý svět si z toho už sedá na zadek. Papež se modlí, Zaorálek lomí rukama nad provokací, Babiš nejdříve dumal že jako že by snad ano, teď už se ale po dobré krmi, opět jednou přiklonil k Zemanovi že Irán i USA vy neměly eskalovat napětí.

A na google je nejvyhledávanějším výrazem 3 světová válka. Jenže milí zlatí, ta už dávno začala. Začala v okamžiku, kdy si západní země, velice naivně usmyslely, že mohou do zemí jako je Irák, Libye, Kuvajt nebo Syrie implementovat demokracii a svobodu. Člověk by řekl, že v čele demokratických zemí stojí politikové moudří s rozhledem. Jenže to by si mohl jeden hlavu ukroutit údivem nad tím, jakých pitomostí jsou schopní. Ono to arabské jaro, které všichni zprvu tak nadšeně vítali, nebylo prakticky ničím jiným, nežli pokusem nahradit jedny zmetky druhými, ještě většími. Šmejd za šmejda. Tak to v tom arabském světě chodí a vůbec v tom není žádná xenofobie či rasismus. Naprosto stejný případ se konal pár let dříve, když se pokusili v Rusku budovat demokracii. Tam také lidé vůbec nevěděli, proč jako by se měli starat sami o sebe, když vše za ně přece rozhodne stát a strana. A je to tak dodnes. Rádi vše přenechávají na Putinovi a už teď mají husí kůži z toho co bude až on tu nebude. A arabský, či chcete li islámský svět je nemlich to samé.

Třetí světová válka vesele probíhá a lidé to nevidí, protože máme stále zakodované, že válka jsou bitevní pole, kde vojáci prolévají krev za císaře pána. Nebo jiného potentáta. Domníváme se, že válka je pouze to, co nám servíruje s plachtícíma rukama moderátor zpráv na ČT 1 nebo s úsměvem sličná moderátorka na Nově. Omyl. Válka má dnes spousty podob a ta třetí, celosvětová probíhá už několik let. Prozatím nikoho ještě nenapadlo sáhnout na to osudové tlačítko a jsem si jistý, že kvůli nějakému šílenci z Iránu to nikdo neudělá. Ani Rusko, které je tichým spojencem Teheránu. Ani Čína, která sice spojenectví hlásá ale znáte to, peníze jsou peníze a dobrý obchod je lepší nežli podrbání pod bradičkou.

Takže jak celá současná situace dopadne? Na to není jednoduchá odpověď. Jasná je jen jedna věc. Není třeba mít strach z mullahu a pomatených kleriků. Strach bychom měli mít sami ze sebe. Z toho, že relativizujeme a že se bojíme či dokonce přímo odmítáme pojmenovat a potrestat zlo. To co Soleimani prováděl po celá desetiletí, proti tomu jsou údajné zločiny Slobodana Miloševiče jen plivnutím do rozbouřeného oceánu. Tím je nechci zlehčovat, ale Soleimani se podílel na likvidaci na základě náboženství, národnosti i politické příslušnosti. Kdo se ocitl v hledáčku jeho hord, byl nemilosrdně popraven. Taková jsou fakta, která jaksi nezpochybňují ani ti, co dnes naříkají nad vraždou bez procesu.

Monstrum přišlo o jednu ze svých hlav o jedno z chapadel. Neznamená to, jak tvrdí Pompeo nebo i Trump, že svět je bezpečnější. Vůbec ne. Ale je důležité, že je ve světě o jedno chapadlo méně. Jistěže se objeví zárodek nového. To už je ale jiná otázka, jak si s tím kdo poradí.

Likvidace teroristy dala jasný signál, že tato monstra už nejsou v bezpečí. Snad to bude trvalý stav.

Autor: Martin Braun | pondělí 6.1.2020 1:07 | karma článku: 33.42 | přečteno: 1404x

Další články blogera

Martin Braun

Vážení vládní odborníci - jděte už k šípku s těmi novotvary

Určitě jste se s tím většina z vás setkala. V souvislosti s novým coronavirem se politická i vědecká reprezentace země předhání, kdo vymyslí hloupější nové výrazivo.

3.4.2020 v 6:01 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 913 | Diskuse

Martin Braun

Jen si tak trochu kopnout

Do koho? Samozřejmě co ČT, protože to je snadný cíl a ani v tak krizových časech, jaké prožívá svět a Česká republika nyní, hledají kritici záminku k útoku. Někdy až přehnanou.

19.3.2020 v 5:38 | Karma článku: 40.48 | Přečteno: 7207 | Diskuse

Martin Braun

Hyenismus největšího zrna

...aneb i na neštěstí a nemoci se musí vydělávat velké peníze. Za vše se přece musí zaplatit a tak i informace nemohou být zdarma

17.3.2020 v 16:03 | Karma článku: 29.26 | Přečteno: 1664 | Diskuse

Martin Braun

Nářek Martina Fendrycha nad umírajícími západními hodnotami

Nikdy jsem mu moc nerozuměl. Martinu Fendrychovi. Působil na mně tak nějak rozevlátě, ve svých názorech. Když jsem ale četl jeho dnešní zamýšlení nad uprchlickou krizí na Turecko - Řecké hranici, byl jsem silně znechucen.

9.3.2020 v 18:49 | Karma článku: 46.93 | Přečteno: 10437 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 45 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 221 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 336 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.27 | Přečteno: 1461 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.61 | Přečteno: 280 | Diskuse
Počet článků 388 Celková karma 32.06 Průměrná čtenost 2346

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

ZJsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....