Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Sladká Francie ve spárech islámistického dogmatu

24. 01. 2020 18:56:48
Před chvíli přinesla idnes informaci o mladé dívce z Francie, která se stala terčem útoků ze strany náboženských fanatiků. Protože si dovolila vyslovit svůj názor, hrozí jí znásilněním, zabitím a dalšími lahůdkami.

Mladá dívka, podle svých slov lesbického zaměření, na své sociální síti diskutovala mimo jiné i o náboženství, když jí jeden k účastníků diskuse začal dělat návrhy, což ona odmítla. Následně ji začal urážet a obvinil jí z rasismu a islámofobie. Více zde.

Dívka se pak vyjádřila v tom smyslu, že nenávidí náboženství a kriticky se vymezila i proti Islámu. Věc která v každé svobodné společnosti by měla být samozřejmostí, kdy každý člověk svobodně vysloví svůj názor a pohled. Co ovšem následovalo v tomto případě, je typickou ukázkou vývoje, kterým prochází v posledních létech Francie a bohužel je nutno konstatovat, že nejen Francie. Dívka se stala terčem útoků, vyhrůžek a dokonce se na internetu objevila její adresa a adresa školy kde chodí. Dostalo se jí tedy ochrany, jenže tím celá věc zdaleka nekončí. Současně s tím, že prokurátor chce údajně najít šiřitele hrozeb, zahájil i šetření, zda se dívka nedopustila projevu nenávisti. A tady nastává něco, s čím se nelze jen tak smířit. Zatímco ona dívka své názory prezentovala otevřeně a její identita je známa, takže pro prokuraturu a soudy nebude problém jí "hnát k zodpovědnosti", autoři vyhrůžek jsou prakticky nedohledatelní. V současné Francii to může být kdokoliv z těch, kteří prostě nesnesou jakoukoliv kritiku jejích náboženství, které je z jejích pohledu tím jediným správným. A kteří proto jsou schopní nejen hrozit ale také, což je nejhorší, své hrozby splnit a to v naprosté anonymitě. Zatímco dívku, která jen řekla to co si myslí a s čím nemusí nikdo souhlasit, může státní moc potrestat, ty kteří ji hrozí, nikdy pravděpodobně nedopadne a pokud by snad ano, pak system islámistických zločinných a teroristických buněk funguje tak, že na místo těch co byli dopadeni nastoupí okamžitě další.

Takže když čteme slova prokurátorova, že dívka má zůstat v ústraní dokud se situace neuklidní, musíme si uvědomit, že toto ústraní může trvat až do konce jejího života, protože jí nikdo nezaručí, že případné zdánlivé uklidnění nebude opravdu jen zdánlivé a že jednoho dne si jí vrah či násilník nenajde. To co píši není přehnaný pesimismus ale prostá reflexe toho, v jaké situaci se některé Evropské země nacházejí. Zákony jsou vymahatelné pouze jedním směrem. Názory že se Evropa islamizuje jsou bagatelizovány a je snaha je kriminalizovat. Přestože všichni vidíme, že je to pravda. Ta situace je neudržitelná a vůbec už v ní nejde o spor křesťanství versus islám. Jde o to, že ve jménu islámu jsou páchány zločiny, což vede k tomu, že jedna skupina lidí okamžitě vidí vrahouna v každém muslimovi a druhá skupina zase odmítá připustit, jakoukoliv spojitost mezi násilím a islámem. V důsledku čehož ovšem roste nenávist na obou stranách, protože nemuslimské původní evropské obyvatelstvo se cítí ohroženo a nechráněno zatímco muslimové, kteří s násilím nemají nic společného, se stávají cílem kolektivního obviňování. A mezi těmito dvěma skupinami se pohybuje teroristická entita těch, co využívají neochoty a neschopnosti vlád nastalou situaci řešit.

Případ mladé francouzské dívky je jen jedním z mnoha. Za pár dní o něm nikdo nebude vědět a pro novináře pravděpodobně nebude ani velkým soustem, jestli za rok nebo dva na ní dopadne pomsta zločinců. Budou jiné případy. Více či méně podobné, mající ale společného jmenovatele. Nenávist kterou jsme nebyli schopni včas zastavit.

Autor: Martin Braun | pátek 24.1.2020 18:56 | karma článku: 47.32 | přečteno: 14545x

Další články blogera

Martin Braun

Vážení vládní odborníci - jděte už k šípku s těmi novotvary

Určitě jste se s tím většina z vás setkala. V souvislosti s novým coronavirem se politická i vědecká reprezentace země předhání, kdo vymyslí hloupější nové výrazivo.

3.4.2020 v 6:01 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 912 | Diskuse

Martin Braun

Jen si tak trochu kopnout

Do koho? Samozřejmě co ČT, protože to je snadný cíl a ani v tak krizových časech, jaké prožívá svět a Česká republika nyní, hledají kritici záminku k útoku. Někdy až přehnanou.

19.3.2020 v 5:38 | Karma článku: 40.48 | Přečteno: 7207 | Diskuse

Martin Braun

Hyenismus největšího zrna

...aneb i na neštěstí a nemoci se musí vydělávat velké peníze. Za vše se přece musí zaplatit a tak i informace nemohou být zdarma

17.3.2020 v 16:03 | Karma článku: 29.26 | Přečteno: 1664 | Diskuse

Martin Braun

Nářek Martina Fendrycha nad umírajícími západními hodnotami

Nikdy jsem mu moc nerozuměl. Martinu Fendrychovi. Působil na mně tak nějak rozevlátě, ve svých názorech. Když jsem ale četl jeho dnešní zamýšlení nad uprchlickou krizí na Turecko - Řecké hranici, byl jsem silně znechucen.

9.3.2020 v 18:49 | Karma článku: 46.93 | Přečteno: 10437 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 10 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 12.36 | Přečteno: 215 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 17.13 | Přečteno: 329 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.16 | Přečteno: 1425 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.56 | Přečteno: 277 | Diskuse
Počet článků 388 Celková karma 32.06 Průměrná čtenost 2346

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

ZJsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....