Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Pan Schwarzenberg by měl jít na odpočinek a ve zdraví v něm setrvat

30. 01. 2020 7:37:20
Každopádně by možná už bylo na čase, aby se, bývalý kandidát na presidenta, vyvaroval jakýchkoliv veřejných prohlášení, protože ta zavánějí trapnosti čím dále tím silněji.

Přestože k panu Karlu Schwarzenbergovi chovám nemalou úctu, kterou si za svou činnost v minulosti zaslouží, mám pocit že poslední roky žije v jakémsi světě iluzí, které s realitou nemají moc společného. Znovu o tom přesvědčil v rozhovoru pro ČT, kde se vyjádřil k plánu Donalda Trumpa na mírové uspořádání na Blízkém východě.

Předně musím ale upozornit, že tento plán je z mého pohledu velice špatným a nedomyšleným plánem, který nemá ani procento šance na úspěch. To píši poté, co jsem se s ním velice podrobně seznámil a celý dokument si přečetl. Zájemcům doporučuji udělat totéž .

https://www.whitehouse.gov/wp-content/uploads/2020/01/Peace-to-Prosperity-0120.pdf?fbclid=IwAR1tStLlD3J3a64i8saVmDsz8ieP_x1DmDIcvbfqd7U2faPFddDBPc1_GeY

Ale zpět k panu Schwarzenbergovi. On tento plán, kterému já říkám jen sesumírování toho, co Izrael Palestíncům nabízí už desítky let a stále marně, odmítá z důvodů, které jsou vymyšlené. Namítá, že k jednání v Bílém domě nebyli přizváni zástupci palestínské samosprávy. Protestuje, že realizace tohoto plánu by znamenala Izraelský protektorát nad Palestinou a nepřímo srovnává s Jižní Afrikou.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/schwarzenberg-trump-nabizi-palestine-protektorat-a-hlavni-mesto-v-chuchli-40311646?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=292340&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

To je velice zákeřná argumentace, která vychází z nepravdivých představ.

Předně není úplně pravda že delegace Palestinské samosprávy nebyla přizvána. Pravdou je, že oni sami odmítli jakoukoliv účast USA na mírovém uspořádání poté, co USA uznaly, zcela správně a logicky, jako hlavní město Izraele Jerusalém. Od té doby dal Abbas několikrát jasně a zřetelně najevo, že s USA jednat nebude. Byla to také Palestinská strana, která zablokovala všechna dosavadní jednání s Izraelem.

Představa pana Schwarzenberga je poněkud komická. Podivuje se a nelíbí se mu například, že jednou z podmínek plánu je, že případný budoucí stát Palestina bude demilitarizován. To je ale zcela relevantní podmínka vzhledem k historii vzájemných vztahů a vzhledem k napojení Palestinské politické reprezentace na teroristické skupiny.

Že se myšlenky pana Schwarzenberga ubírají prapodivným směrem, svědčí i následující věta:

Podle něho je možné najít pro Palestince řešení a připomněl Řím, kde leží uprostřed Vatikán

Je poněkud nepochopitelné, co tím chtěl říct. Jakože přímo uprostřed Izraele vznikne nový stát Palestina? Nebo snad přímo uprostřed Jerusaléma?

Mimochodem - když už jsme u Hlavního města Izraele, od chvíle kdy je plně v rukách Izraele, vzkvétá a roste do krásy. To nemohou upřít ani největší antisemité. Izrael vkládá do jeho rozvoje nemalé prostředky, stejně tak jako do rozvoje památek a je třeba zdůraznit i fakt, že nemalé prostředky jdou i na údržbu památek, o které se stará či spíše měla starat Palestinská strana. Jenže to by nesměli její představitele štědrou mezinárodní podporu využívat k růstu svých bankovních kont a majetků.

Pan Schwarzenberg bohužel ztrácí kontakt s realitou. Tvrdí, že Izrael miluje od roku 1964 ale to je zvláštní vyznání lásky od člověka, který zpochybňuje právo této země na klidný život.

Závěrem pár slov k samotnému plánu Donalda Trumpa. Jak jsem už napsal, nepovažuji jej za reálný. Pokud se prokoušete celým textem který najdete v odkazu výše, pochopíte, že se ve skutečnosti jedná jen o ucelený přehled iniciativ, které probíhají od samotného prvopočátku. Na každou z těchto iniciativ znělo silné arabské NE. Jedinou novinkou, i když ne zase tak úplně novinkou, je oněch slíbených 50 miliard, které má Palestina slíbeno, pokud bude hodná. Na to ale nikdy nepřistoupí, protože dostává ve skutečnosti mnohem více bez jakýchkoliv podmínek formou pomoci z EU a i některých konkrétních zemí. Snad největší překážkou ale je, že onen plán předpokládá, že Gazu ovládne Abbas. Tedy že Hammas zmizí, což je ale podle mně velmi nereálné dosáhnout mírovou cestou. Jaká je tedy k tomu eventualita? Mírové jednotky OSN? To nepřipadá v úvahu. Další akce USA? Probůh jenom to ne. Takže výsledek je nula.

Z mého pohledu to tedy vypadá tak, že nás čekají 4 roky jakýchsi marných naději a na konci jeden velký otazník. Protože ač to zní možná neuvěřitelně, myslím si, že je větší naděje že se dostane rozumný politik k moci v Iránu, nežli u Palestinců. Tam totiž rozum znamená automaticky rozsudek smrti.

Autor: Martin Braun | čtvrtek 30.1.2020 7:37 | karma článku: 34.35 | přečteno: 1998x

Další články blogera

Martin Braun

Vážení vládní odborníci - jděte už k šípku s těmi novotvary

Určitě jste se s tím většina z vás setkala. V souvislosti s novým coronavirem se politická i vědecká reprezentace země předhání, kdo vymyslí hloupější nové výrazivo.

3.4.2020 v 6:01 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 913 | Diskuse

Martin Braun

Jen si tak trochu kopnout

Do koho? Samozřejmě co ČT, protože to je snadný cíl a ani v tak krizových časech, jaké prožívá svět a Česká republika nyní, hledají kritici záminku k útoku. Někdy až přehnanou.

19.3.2020 v 5:38 | Karma článku: 40.48 | Přečteno: 7207 | Diskuse

Martin Braun

Hyenismus největšího zrna

...aneb i na neštěstí a nemoci se musí vydělávat velké peníze. Za vše se přece musí zaplatit a tak i informace nemohou být zdarma

17.3.2020 v 16:03 | Karma článku: 29.26 | Přečteno: 1664 | Diskuse

Martin Braun

Nářek Martina Fendrycha nad umírajícími západními hodnotami

Nikdy jsem mu moc nerozuměl. Martinu Fendrychovi. Působil na mně tak nějak rozevlátě, ve svých názorech. Když jsem ale četl jeho dnešní zamýšlení nad uprchlickou krizí na Turecko - Řecké hranici, byl jsem silně znechucen.

9.3.2020 v 18:49 | Karma článku: 46.93 | Přečteno: 10437 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 220 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 333 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.23 | Přečteno: 1448 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.61 | Přečteno: 278 | Diskuse
Počet článků 388 Celková karma 32.06 Průměrná čtenost 2346

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

ZJsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....