Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 29. května 2020 Maxmilián, Maxim

Rozhovor s Milošem Zemanem

21. 05. 2020 3:46:03
Tento blog bude asi pro ty co mně znají překvapením, ale ti co mně znají jako blogera dobře, ti tak moc v šoku asi nebudou a rozhodně mně nebudou podezřívat, že jsem onemocněl jakousi virovou nákazou lásky k presidentovi ČR.

Nic takového se nestalo a jsem si jistý, že to nehrozí ani v budoucnu. Jenže já mám tu vlastnost v povaze, že i tomu, s kým nesouhlasím, umím přiznat, když hovoří moudře. A zatímco u komunistů jsem to ještě nezaregistroval v případě Miloše Zemana se to stalo právě dnes ( no, pardon za tu paralelu, ale tak nějak to ze mně vyletělo, ani vám nevím jak).

V rozhovoru pro MF DNES se president vyslovil k poslednímu dění v zemi a já musím konstatovat, že jeho názory, tak jak byly na idnes.cz tlumočeny, protože celý rozhovor pravděpodobně vyjde v tištěné verzi. byly rozumné a na vysoké politické úrovni. Skoro, jako by se Miloš Zeman vracel do časů, kdy to byl bystrý a přesný glosátor.

Rád bych vyzdvihl dvě pasáže. První se týká čínského dopisu panu Kuberovi. Ponechám stranou spekulace, jestli to byla objednávka Mynáře, jestli se tedy sídlo presidenta mění na Hrad plný bláznů, kteří se ze svého šéfa dělají legraci a zaměřím se na Zemanova slova, podle kterých :

„To, že byl dopis odeslán, a že vyhrožuje odvetnými opatřeními, je stejný fakt, jako že americký velvyslanec odeslal dopis našim poslancům. A rovněž vyhrožuje odvetnými opatřeními. Tentokrát nikoli kvůli Tchaj-wanu, ale kvůli digitální dani. Já se domnívám, že ke všem zemím je třeba přistupovat stejně. To znamená bránit národní suverenitu a říci, že jim do toho nic není. Já si na toto téma už před časem pozval jak čínského, tak amerického velvyslance. A i když si myslím, že třeba aféry kolem sochy maršála Koněva rozviřují hlupáci, tak to pokládám za vnitřní věc České republiky, kterou si musíme vyřešit tady doma sami,“

Myslím si, že tato slova jsou velice důležitým vzkazem, především ruským mediím, a těm politikům, kteří si mysleli, či myslí, že mají li presidenta naladěného na stejnou notu, že jím v Česku všechno projde.

V tomto směru je ještě důležitější druhý bod onoho rozhovoru. Tím je následující odstavec týksjící se žvanění komunisty Filipa:

„Já jsem o tom ostatně v Rusku kdysi jednal a bylo mi přislíbeno, že v takových místech, jako je třeba Samara a další, budou památníky obnoveny, respektive zřízeny. Mimochodem, Trockij vydal v době začínající občanské války výzvu, aby byli vražděni čeští legionáři. Nu, a já nevidím důvod, proč bych se měl bolševiků zastávat,“ dodal.

Tyto dva odstavce svědčí o tom, že Miloš Zeman umí vydat prohlášení, se kterým musí souhlasit i ten jeho nejzarytější oponent. Přesto se vkrádá myšlenka, zda to nejsou jen slova pro tisk, pro uklidnění zozjitřené veřejnosti, prohlášení typu "vlk se nažral, kozy jí zůstaly ( té veřejnosti).

To ukáže budoucnost a schopnost stát si za svými slovy. Což, přiznejme si, u presidenta občas bývá problém.

Chci nicméně věřit, že to co řekl, to si skutečně i myslí a že se bude podle toho i chovat. Alespoň v případě nehorázného vystoupení Filipa v Rusku, by měl postupovat nanejvýš razantně, což on umí, když chce, protože něco takového se prostě tolerovat ani přejít nedá.

Na tu první písničku Karla Kryla bychom vážně zapomenout neměli. A před dalšími jsem jako inspiraci vložil jednu z Polska. Jak ostatně sám Karel několikrát poznamenal, oni ti Poláci přeci mají v něčem náskok

Autor: Martin Braun | čtvrtek 21.5.2020 3:46 | karma článku: 36.31 | přečteno: 5376x

Další články blogera

Martin Braun

Galerie hnusu / aktualizováno 27.05.2020... 06.20/

Už to trvá nějaký ten pátek, co je společnost rozdělena, ohledně osvobození od německých okupantů. Komunisti označují každého, kdo projeví zdravý rozum fašistou. Ovšem skutečná podpora nacismu a nacistických zločinců asi nevadí.

26.5.2020 v 1:56 | Karma článku: 44.60 | Přečteno: 6847 | Diskuse

Martin Braun

Nekonečný příběh jménem osvobození

Je to pořád dokola. SSSR nás osvobodil, versus SSSR zase tak velkou zásluhu na osvobození nemá. Kdo osvobodil Prahu, kdo ne a podobně. Přestože jsem se nechtěl k tomuto tématu nijak vyslovovat. nedá mi to a zde je mých několik vět

9.5.2020 v 1:30 | Karma článku: 40.74 | Přečteno: 4956 | Diskuse

Martin Braun

Ovčáček není Zeman

Každý kdo sledoval včerejší díl pořadu 168 hodin na ČT 1 a nemá v hlavě vymeteno jako princ Jan z pohádky Korunní princ, musel zažít poměrně silný šok.

4.5.2020 v 16:56 | Karma článku: 31.37 | Přečteno: 1830 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Luděk Peleška

EU sedí na konári a je jí dobre! Zatím...

Parafráze z československého povedeného filmu není náhodná. Dnešní doba doba je zlomová a hraje se opravdu o bytí a nebytí Evropské Unie. Snad frau Merkel teď, když odchází, může napravit svůj velký faul. Jinak? Sbohem sladká EU!

28.5.2020 v 20:33 | Karma článku: 16.80 | Přečteno: 238 | Diskuse

Jindra Svojan

Jak je libo. Hitler v lednu a také v prosinci. Heidrich v únoru ...

Nestačily hrnečky, teď už zdaleka ne "naše", ale nevím čí vojsko, vyrukovalo s trhacím kalendářem. Opravdu skvost.

28.5.2020 v 20:07 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 199 | Diskuse

David Wiltsch

Totální dno morálnosti? Jaroslava Pokorná Jermanová!

Zatímco společnost cítí k záchranným složkám státu spíše vděk, Jermanová naopak překypuje pomstychtivostí. Ochranné pomůcky sice obstarat nedokázala, ale teď půjde po krku těm, kteří pro nás na rozdíl od ní, riskovali zdraví.

28.5.2020 v 19:16 | Karma článku: 34.22 | Přečteno: 978 | Diskuse

Karel Trčálek

Je Miroslav Kalousek ve spolku s Ďáblem, že chce vystoupit z katolické církve?

Křtem se člověk stává členem Kristovy církve, která je v tomto světě ustavená a uspořádaná jako společnost, je uskutečněna katolickou církví, řízenou nástupcem Petrovým a biskupy ve společenství s ním

28.5.2020 v 19:03 | Karma článku: 10.56 | Přečteno: 210 | Diskuse

Andre Martirosyan

Stručný průvodce lhaním českých politiků: čechoangličtina i gestapák v rodině

Někteří čeští politici velmi rádi lžou a předstírají, že jsou odborníky na všechno. Proč naší politické kultuře chybí upřímnost? A proč je pro některé politiky tak složité říkat pravdu?

28.5.2020 v 17:00 | Karma článku: 25.59 | Přečteno: 964 | Diskuse
Počet článků 395 Celková karma 30.94 Průměrná čtenost 2383

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...