Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 15. července 2020 Jindřich

Na černých životech záleží + J.K. Rowling

8. 06. 2020 6:46:32
Jak to jde dohromady? Vlastně docela dobře. Když porovnáme dění v USA a světě těchto dnů, s aktuálními problémy této spisovatelky, zjistíme poměrně silnou paralelu.

Spisovatelka J. K. Rowling, známá autorka knih o Harry Potterovi, se na twitteru vyjádřila velice trefně vůči některým aktivistům, kteří se snaží sugerovat, že neexistují pouze dvě pohlaví. S naprostou přesností napsala:

If sex isn’t real, there’s no same-sex attraction. If sex isn’t real, the lived reality of women globally is erased. I know and love trans people, but erasing the concept of sex removes the ability of many to meaningfully discuss their lives. It isn’t hate to speak the truth

Více i překlad, včetně dalších jejích názorů najdete zde

Samozřejmě potrefení aktivisté se okamžitě ozvali a na jejím twitteru se spustila doslova bouře, jak už je zvykem - tvořená hloupými a nesmyslnými výpady.

No a podobný koncept zažíváme i kolem akce "Black lives matter". Všichni víme oč běží, není tedy asi nutné nějak extra podrobně vysvětlovat. Skupina naprosto neschopných a zřejmě totálně vygumovaných policistů zatýkala zločince, a protože to byli doslova a do písmene idioti, tak ten největší idiot z nich onoho zločince kolenem uškrtil. Bez ironie, otřesná věc, která nesmí mít v civilizované společnosti místo a která musí být bezpodmínečně potrestána. S tím snad souhlasí každý člověk, kterému to v hlavě nešustí po senu ale má tam mozek.

Jenže ona věc má háček. Onen zabitý byl černoch. Či jak se dnes správně a modně říká, Afro - Američan. I když upřímně řečeno, kdo dnes dokáže určit, jestli jeho předkové opravdu přišli z Afriky. A tak se spustila vřava. Rabování, zapalování, násilí a křik. Všichni jsme to viděli ve zprávách a kdo byl v sobotu v Praze, mohl vidět i na vlastní oči českou verzi. ( doufejme že organizátoři nebudou chtít, po vzoru Hollywoodu, zaplatit za autorská práva)

To vše vyvolává pocit, a proto se to taky děje, nic si nenalhávejme, že USA jsou zemí, kde na každém kroku mlátí černochy a když se nenechají, tak je prostě zabíjejí. Že černošské obyvatelstvo nepředstavitelně trpí bídou a tak jím vlastně nezbývá nic jiného nežli vypalovat a rabovat, protože to je projev zoufalství ( vlastní slova moderátorů CNN Lemona a Cuoma)

Jaká je ale pravda? Já pracuji a žiji v USA více než 30 let. Troufnu si tedy říct, že jsem dostatečně kvalifikován k tomu abych viděl fakta. Faktem je, že policejní brutalita opravdu existuje. Je to něco, co cizinec, zvláště pak Evropan, jen sotva dokáže pochopit. Dostanete li se do zorného úhlu jakéhokoliv strážce pořádku, je nejlépe počítat do deseti, nežli cokoliv řeknete, či se nafouknete. Snadno totiž můžete skončit s pouty na rukou a jen ucuknutí z důvodu například bolestivého zákroku policisty může být chápáno jako resisting arrest. A pak vám pomáhej kdokoliv v koho věříte. Tak to je, taková je situace ale důležité na tom je, že ve většině případů nezáleží, jestli jste bílý, černý, žlutý nebo fialový. Když má policista blbý den, nebo když si moc vyskakujete, barva kůže vám nepomůže.

Současný pokřik s názvem Black lives matter, není nic nového. A vlastně to má v podstatě za cíl zakrýt jednu věc. Neschopnost. Neschopnost skupiny občanů, smířit se s tím, že zákony se prostě dodržovat musí. A že nezáleží na barvě kůže nebo na rase. Před zákonem by měl být každý rovný. Případ pana Floyda je ukázkou toho, jak se manipuluje. Žádné světové medium vám dnes nenapíše, že se jednalo o zločince. Několikrát trestaného, že při zatýkání měl u sebe pravděpodobně drogy. Že ty drogy měl i v organizmu. Pozor, ani v nejmenším neomlouvám, co policisté udělali a odsuzuji to. Ale stejně tak se nemohu smířit s tím, že jménem zločince se pořádají celosvětové pochody za spravedlnost. Dva dny po jeho smrti zástupci organizátorů říkali, že chtějí spravedlnost a že požadují, aby do vězení šli i další policisté, kteří se na smrti Floyda podíleli. Dnes sedí všichni. Ale demonstrace běží dále a požadavky se zvyšují. Prý je třeba napravit fakt, že černošské obyvatelstvo má menší příjmy, nežli bílí. Není to pravda a použité statistiky jsou opět manipulativním překroucením pravdy. To že příjmy černošského obyvatelstva jsou statisticky menší není dáno tím, že by byli diskriminování ale tím, že prostě nedosahují takové odbornosti. A naopak, pokud mají patřičné vzdělání a zájem a schopnosti, pak jejích plat mnohdy daleko převyšuje plat bílých, kteří jsou dokonce často i podřízení afroameričanů.

Vůbec zde nechci tvrdit, že rasismus a předsudky v USA neexistují. Faktem ale je, že konkrétním příkladem rasismu je heslo Black lives matter právě proto, že preferuje pouze black. Já říkám, vždy jsem říkal a vždy to říkat budu, že záleží na všech lidských životech. Tak jako J.K. Rowling správně poznamenala, že ať má každý jakoukoliv sexuální orientaci, není možné popírat fakt, že někdo odmítá stydět se že je ženou či mužem, tak bychom si měli jako lidstvo konečně uvědomit, že na lidském životě není důležitá jeho sexuální orientace, jeho rasa, jeho náboženství, jeho původ ale to jaký ten život je, jaký je ten který člověk.

Prostě buďme lidmi a opusťme svět přídomků.

Autor: Martin Braun | pondělí 8.6.2020 6:46 | karma článku: 38.11 | přečteno: 1608x

Další články blogera

Martin Braun

Zpravodajství ČT 1 - nehoráznost na pokračování

Nejsem moc nadšený z toho, že v tak krátké době píši ostrou kritiku na zpravodajství veřejnoprávní televize, ale pocit, že tento kanál se transformuje více v bulvární trubku

10.7.2020 v 20:01 | Karma článku: 47.42 | Přečteno: 19848 | Diskuse

Martin Braun

Dopis osobností proti hromadnému blbnutí

Osobnosti světové kultury a vědy, chtělo by se říct skutečné celebrity vytvořily dopis, ve kterém se zabývají současné módě, nazývané mazáním kultury a která je ve své podstatě lynčem za nepohodlné názory

8.7.2020 v 16:22 | Karma článku: 43.47 | Přečteno: 6038 | Diskuse

Martin Braun

ČT 1 by si měla dávat pozor na to, co ve zpravodajství říká / doplněno/

Je to jen pár minut, co redaktor hlavního zpravodajství ČT 1 Kubal, referoval o odstranění symbolu konfederace z vlajky státu Mississippi. V této souvislosti zmínil protesty, které vyvolala, podle jeho slov, vražda pana Floyda.

29.6.2020 v 19:28 | Karma článku: 47.46 | Přečteno: 19241 | Diskuse

Martin Braun

Milada Horáková vs manželé Rosenbergovi

Abych byl upřímný, nikdy bych netušil, že napíšu blog, tyto osobnosti srovnávající, dávající dohromady tyto dvě tragické události lidské historie. Leč, jsou lidé, kteří dávají rovnítko i tam, kam rozhodně nepatři.

28.6.2020 v 16:07 | Karma článku: 32.83 | Přečteno: 2578 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Německo pomáhá podnikatelům, ale musejí umět hospodařit

Německá vláda připravila mj. pro OSVČ a firmy opatření pro překlenutí škod způsobených letošní pandemií, ale trvá na některých zásadách pro zdravé národní hospodářství.

15.7.2020 v 17:25 | Karma článku: 5.74 | Přečteno: 139 | Diskuse

Miroslav Václavek

Cikáni mají mít vlastní stát? Pak má mít Okamura vlastní Facebook

„Vaší stránce v důsledku pokračujícího porušování zásad komunity hrozí zrušení zveřejnění.“ Tak se vyjádřila společnost Facebook provozující stejnojmennou sociální síť, na které se schází téměř celý svět.

15.7.2020 v 17:00 | Karma článku: 12.09 | Přečteno: 452 | Diskuse

Ladislav Jílek

Je to fakt tak hrozné, že od nás odcházejí stovky miliard na dividendách?

Nejsem ekonom, jsem však pamětník a to s trochou selského rozumu by mohlo stačit k tomu, abych se pokusil formulovat svůj názor na toto téma.

15.7.2020 v 12:01 | Karma článku: 21.36 | Přečteno: 881 | Diskuse

Jan Dvořák

Dovolená na poukaz

Kdo rychle dává, dvakrát dává - držela se známé zásady ministryně Dostálová, když přišla s renesancí někdejších „odborářských dovolených“. Zaměstnancům stát přispěje na dovolenou - ovšem v určených rekreačních zařízeních v Česku..

15.7.2020 v 11:22 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 379 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Humorné kolečko Angely Merkelové a představy Německého předsednictví EU

Při minulém Německém předsednictví EU protlačila milá kancléřka Angela Merkelová Ústavu EU ve formě Lisabonské smlouvy, což přineslo důsledky ve sporech mezi EK a jednotlivými státy EU, ohledně pravomocí a demokratických pravidel.

15.7.2020 v 10:55 | Karma článku: 35.58 | Přečteno: 923 |
Počet článků 405 Celková karma 37.12 Průměrná čtenost 2463

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více