Čtvrtek 22. října 2020, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. října 2020 Sabina

K nejnovější střelbě ve Wisconsinu - USA / aktualizováno/

24. 08. 2020 20:24:52
Šokem dnešního pondělí byla zde na Floridě jednak s napětím očekávaná bouře, vlastně hned dvě bouře, ale také zprávy o incidentu ve Wisconsinu, kde policista údajně střílel na černošského občana.

Ano, napsal jsem údajně a hned vysvětlím proč. Ale nejdříve mi dovolte vsuvku. Je moc brzy a o tom, co se vlastně stalo nikdo nic neví. K dispozici v tuto chvíli je pouze jakési amatérské video, ze kterého, přiznávám se, běhá mráz po zádech, ale na druhou stranu přináší i závažné otázky.

Takže to co zde napíši je jen soubor mých názorů a domněnek, a je možné, že nakonec je vše docela jinak.

To video jsme asi viděli všichni. Dva policisté následují mladého muže, který jde krokem kolem svého vozu a pak otevírá dveře a naklání se dovnitř. Policisté jdou za ním, v těsné blízkosti, dá se říct na dosah a celou dobu na něj míří pistolemi, pravděpodobně na něj i křičí varování aby zastavil. V okamžiku když se muž nakloní do vozu jej jeden policista chytne za tričko a zdá se že druhý začíná střílet. Tak se to jeví, tak se to video tváří. Ale opravdu tomu tak bylo? Ten záběr je hrozně rozmazaný, roztřesený, jak už tomu u amatérských videí bývá. Co je ovšem z celého záběru jasně vidět je, že v době střelby, byl údajně střílející policista ani ne metr od oběti. Ještě jednou - necelý metr. Padlo, pokud jsem dobře počítal sedm výstřelů, přičemž muž měl být zasažen čtyřikrát. Komu začínají v hlavně znít zvonky pochybností, zvedněte ruku ...teď.

Jak jsem napsal v úvodu, na spekulace je brzy. Nevíme podrobnosti ale přesto je myslím si celkem oprávněné říct, že ze vzdálenosti necelý metr, je téměř nemožné, aby policista do těla nevysypal všechny vystřelené náboje. Stejně tak je v oblasti fikce naděje, že by dotyčný takovouto střelbu mohl přežít.

Co se tedy ve skutečnosti stalo? Odpověď nám možná brzy dají kamery policistů, vyšetřování. Něco napovídá ale fakt, že oba policisté nebyli zatčeni, byli pouze postavení mimo službu, protože kdyby se vše prokazatelně událo tak, jak se prezentuje, jednalo by se o jasný pokus o vraždu a ti dva by měli už být za mřížemi. Pokud tedy celá policie které se to týká není zkorumpovaná, pak se zřejmě příběh odvíjel jinak. A známe případy, kdy BLM a příznivci tohoto podivného hnutí manipulují a podsouvají nepravdy.

Netvrdím že se jedná o stejný případ i zde. Každopádně bude pochopitelně zneužit v dalším boji proti bezpečnosti a k obviňování slušných a poctivých policistů, kterých je ve sboru většina.

Neumím si představit, co by mohlo policisty opravňovat k tomu, co jsme viděli na videu. Fakt, že někdo neuposlechne výzvy není důvodem k použití zbraně. V diskusích vidím spoustu odborníků na situaci v USA a na pravidla policejní práce v USA, kteří nesmysl o neuposlechnutí opakují jako kolovrátek. Není tomu ale tak. Policista má k dispozici celou škálu možností jak jednat, a konkrétně v tomto případě měli dost času a prostoru k tomu, toho muže jednoduše zastavit ještě předtím, než vůbec ke dveřím vozu došel.

Snad se pravdy brzo dočkáme, každopádně dojde nepochybně k další eskalaci násilí a nesmyslných protestů a bouří.

Po několika hodinách mě přepadla obava, že by můj text mohl být chápán jako snaha zlehčit danou situaci. Ono by to nebylo poprvé a po zkušenostech z minulého mého článku chci jednoznačně napsat,aniž bych zabruslil do spekulací, že pokud ten policista, nebo snad oba opravdu na toho člověka stříleli, jedná se nepochybně o pokus vraždy a jsem si jistý, že to takto bude i posuzováno soudem. Otázky stále zůstávají, i když pan Holý v diskusi vložil odkaz na delší video záběr. V každém případě, ať už to bylo zločinné selhání policistů, nebo je pravda někde jinde, podobně jako v případě smrti Floyda i v dalších případech, bude věc vyšetřena a pachatelé budou potrestáni. Rabování, násilnosti, bouře v ulicích ani plamenné projevy Bidena nezabrání dalším tragediím.

Autor: Martin Braun | pondělí 24.8.2020 20:24 | karma článku: 44.14 | přečteno: 17711x

Další články blogera

Martin Braun

Pár slov k včerejším výtržnostem v Praze

Abych byl upřímný, čekal jsem zde na blogu stejnou či podobnou bouři, jaká byla na Staroměstském náměstí v neděli odpoledne. Kromě několika málo blogů, je zde ale klid, takže nabízím svůj pohled,

19.10.2020 v 17:48 | Karma článku: 45.41 | Přečteno: 6489 | Diskuse

Martin Braun

Protest proti praktikám administrace blogu idnes.cz

Je mi jasné, že tento můj blog, pokud nebude přímo smazán, bude přesunut do takzvaného hyde parku nebo soukromna, a to ze důvodu, které jsou mi známy leč současně jsou v dosti přímém rozporu s logikou.

14.10.2020 v 0:13 | Karma článku: 33.49 | Přečteno: 909 | Diskuse

Martin Braun

Musíme jím (imigrantům) pomáhat, soudí pan Firla ( polemika s kolegou blogerem)

Narazil jsem na blog pana Tadeáše Firly a přiznám, se ,že při jeho čtení mi doslova běhal mráz po zádech. I když připouštím, že jsem autora zcela nepochopil, přesto jeho výpověď hovoří o imigraci docela jasně.

8.10.2020 v 4:19 | Karma článku: 41.39 | Přečteno: 2420 | Diskuse

Martin Braun

Pár poznámek k projevu Andreje Babiše

Na tento projev jsem si udělal čas, protože podle reklamy, která mu byla poskytnuta, jsem očekával závažné prohlášení, které přesahuje rozměry obvyklého drbníku jménem "čau lidi".

22.9.2020 v 4:47 | Karma článku: 43.85 | Přečteno: 8893 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Andrea Kostlánová

Jak Stalin vyhladil ruskou uměleckou avantgardu

V době války odešla velká část spisovatelů, umělců a vědců do emigrace. 7.11.1920 za občanské války a hladomoru ( který Stalina inspiroval, aby ve 30. letech na Ukrajině vyvolal naplánovaný hladomor ) byla v Petrohradu na počest

21.10.2020 v 21:24 | Karma článku: 7.88 | Přečteno: 162 | Diskuse

Jan Lněnička

Národní 17. listopad 1989 – Staromák 18. říjen 2020!

V čem se podobalo dění na Národní třídě v roce 1989 událostem na Staroměstském náměstí v říjnu 2020? Jistou shodu jsem našel, když jsem pročítal prohlášení pořadatelů.

21.10.2020 v 20:28 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 279 | Diskuse

Jiří Nohava

Babiš si z nás dělá legraci?

Minulost byla vždy ke zrádcům nemilosrdná. Co hrozí těmto tvorům, kteří nesou zodpovědnost za smrt tisíců lidí? Snad až tato zlá doba pomine, spravedlnost je dostihne a narovná vše křivé.

21.10.2020 v 17:07 | Karma článku: 16.00 | Přečteno: 449 | Diskuse

Miroslav Václavek

Nepomůže ani Prymula, ani Šmucler, ani Flégr - těmi nejlepšími virology musíte být vy sami

Moji milí zlokdaunovaní spoluobčané. Sice jsem se zařekl, že se k tomu, co nazývají epidemií viru covid 19 příliš vyjadřovat nebudu, ale vzhledem k tomu, že současná vláda vede tuto zemi ke státnímu bankrotu,

21.10.2020 v 17:00 | Karma článku: 21.71 | Přečteno: 495 | Diskuse

Petr Štrompf

S covidem jak ve stalingradském kotli. Taktický ústup

Nová predikce odteď už faktického zašperování státu zní: covid nepolevuje, právě naopak. Proto musíme takticky ustoupit do předem připravených pozic. Tedy raději sedět doma a čekat na zázrak.

21.10.2020 v 16:55 | Karma článku: 7.45 | Přečteno: 208 | Diskuse
Počet článků 418 Celková karma 41.37 Průměrná čtenost 2543

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz