Sobota 28. listopadu 2020, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 28. listopadu 2020 René

Protest proti praktikám administrace blogu idnes.cz

14. 10. 2020 0:13:27
Je mi jasné, že tento můj blog, pokud nebude přímo smazán, bude přesunut do takzvaného hyde parku nebo soukromna, a to ze důvodu, které jsou mi známy leč současně jsou v dosti přímém rozporu s logikou.

Psát o nešvarech na blogu se nesmí, i kdyby to byla stokrát pravda. Já také původně chtěl celou záležitost pustit z hlavy ale prostě to nejde. A pokrytectví těch, kteří rozhodují o tom co se smí a co né má v mém případě také své hranice.

Už několik let jsem zde systematicky urážen a pomlouván jakýmsi Polickým a označován za neonacistu. Dosud jsem to řešil tím, že jsem jeho komentáře pod mým blogem mazal. Jenže včera se k těmto útokům přidal i další bloger, pan Horner, který pro své výpady použil můj předešlý blog, ze kterého jakýmsi zázrakem usoudil, že vyzývá k nenávisti. Přestože podle názvu měl blog pojednávat o Mariánu Kotlebovi, jeho podstatná část se věnovala mé osobě, urážkám, což nezabránilo někomu z administrace, aby jej zařadil do rubriky zaujalo nás. Jenže to co se poté rozpoutalo v diskusi, kde jsem se proti výpadům pana Hornera ohradil, byl příklad nechutnosti až perverze. Objevil se Polický a několikrát otevřeně a naplno uvedl, že jsem neonacista.

Abych svůj protest vysvětlil. Pokud mi někdo napíše že jsem debil, kretén, vůl, hlupák a cokoliv podobného, bude jeho komentář odstraněn jako vulgární a nekultivovaný, přestože já a asi mnoho dalších podobné označení za urážku nutně nepovažujeme. Jenže když vás někdo otevřeně, ve veřejném prostoru označí za neonacistu, je to, zdá se, v pořádku a administrace takovouto sprostotu blahosklonně přehlíží. Možná, stejně jako Polický či Horner, někteří členové administrace netuší, co to je nacismus či neonacismus. A možná je jím to jedno. Nevím. Nicméně členové mé rodiny zahynuli v koncentračním táboře v Osvětimi, část musela z Československa a Polska uprchnout a tak proto i proto že jsem Žid tak považuji podobné obviňování nejen za urážku ale dokonce za trestný čin. Polický ve svém prapodivném zdůvodnění oznámil, že jsem neonacista, protože :

Radek Polický 61314

Braun je neonacista. o tom není třeba spekulovat.

Jen u něj není nadřazená rasa Arijská, ale židi a cílem nenavisti nejsou židé, ale muslimové. Jeho retorika je ale pak naprosto stejná.

Právě takoví lidé jsou hrozbou pro společnost. Tváří se jako normální lidé, ale podněcují nenávist proti jiným na základě jejich rasy, národnosti či jako v případě Brauna na základě náboženství.

To je asi podle administrátora, který tuto diskusi měl na starosti v pořádku. V kodexu diskutéra jsou lži přímo a výslovně zakázány. Tato lež je ale zřejmě přípustná.

Chápu že mnozí lidé mohou mé názory chápat kontroverzně. Kritice se nebráním ale opravdu co nejdůrazněji protestuji proti tomu, abych byl označován za neonacistu.

Nejsem uražen ale jsem znechucen, otráven a ano, cítím se ponížen. Cítím že Polický a Horner ponížili mé předky i ty kteří zahynuli, rukou nacistů. Vadí mu má hrdost na to že jsem Žid, vadí mu má podpora Izraele a usuzuje z toho že je to důkaz mých neonacistických choutek. Prý nenávidím muslimy. Lež, obrovská lež.

Žádám proto co nejdůrazněji, aby podnikla v rámci svých možností kroky k tomu, aby se podobná nehoráznost neopakovala. A aby z těcho Polického a Hornerových urážek vyvodila patříčné důsledky. Hlavně v případě Polického se jedná o patologickou nenávist, kterou nemohu, z důvodu její mohutnosti jen tak přejít mávnutím rukou.

Nemohu to přejít nejen kvůli sobě, nemohu to přejít ani kvůli těm milionům obětí holokaustu, jejíchž památku se snažím chránit a kterou Polický svým vyjádřením tak zdeptal.

Jak jsem napsal, je mi jasné jak asi tento můj článek skončí. Beru to na vědomí a udělám vše pro to, aby se dostal k co největšímu počtu čtenářů.

Autor: Martin Braun | středa 14.10.2020 0:13 | karma článku: 35.69 | přečteno: 1090x

Další články blogera

Martin Braun

Zbabělá Česká televize!?

Nevím jak jinak nazvat svůj dnešní blog, protože budu psát o něčem, co jsem nikdy nečekal že se na webu veřejnoprávní televize stane. Možná jsem naivní, ale byl jsem přesvědčen, že v této instituci vládne ještě stavovská čest.

10.11.2020 v 4:05 | Karma článku: 47.54 | Přečteno: 20418 | Diskuse

Martin Braun

Hlas rozumu k volbě presidenta USA

Vím, vím, nemusíte mi to mlátit o hlavu, ten nadpis zní hodně domýšlivě, ve skutečnosti je to ale spíše nadsázka, či pohled z jiné strany. Tak prosím ten název mého blogu takto berte.

8.11.2020 v 18:29 | Karma článku: 28.09 | Přečteno: 1742 | Diskuse

Martin Braun

Pár slov k včerejším výtržnostem v Praze

Abych byl upřímný, čekal jsem zde na blogu stejnou či podobnou bouři, jaká byla na Staroměstském náměstí v neděli odpoledne. Kromě několika málo blogů, je zde ale klid, takže nabízím svůj pohled,

19.10.2020 v 17:48 | Karma článku: 45.58 | Přečteno: 6848 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Radka Kielbergerová

Kdo nechápe svobodu, nechť navěky čučí aneb Lekce pro zpozdilé

Panu Jurčákovi nejenže nečiní potíž dělat v diskuzích reklamu svým kámošům podnikatelům, aby zas některým po vzoru komunistů veřejně prorokoval krach a popisoval všem důvody. Nechápe svobodu majitele prostoru. Ho u sebe nechtít...

19.11.2020 v 1:22 | Karma článku: 13.62 | Přečteno: 427 | Diskuse

Zdenek Horner

Neřešitelná totální sprostota

Že se nevybíravě a nesmyslně, často bez jediného argumentu útočí na mne, to jsem již skousnul. Ale atak na osobu, která se provinila jen tím, že mne dlouho zná, to je fakt vrchol nevkusu.

28.10.2020 v 15:17 | Karma článku: 6.19 | Přečteno: 423 | Diskuse

Martin Hasal

Omezit úřední hodiny v ,,lockdownu“?!

Vláda ve svém krizovém opatření vlády (aktualizace ze dne 22.10.2020) omezila úřední hodiny na úřadech na dva dny v týdnu v rozsahu pěti hodin v daném dni. Pokusím se vysvětlit, proč si myslím že to není dobrý nápad.

24.10.2020 v 18:53 | Karma článku: 11.92 | Přečteno: 235 | Diskuse

Zbyněk Barth

Pane profesore byl jste naivní

Chtít být populárnější, než premiér se nevyplácí! Opravdu jste tak naivní, že Vám Vaše popularita projde?

23.10.2020 v 19:36 | Karma článku: 10.17 | Přečteno: 264 | Diskuse

Marek Imrýšek

Vyznamenejte prosím hrdinného policistu ze Staroměstského náměstí!!!

Na slavnostním předání řádů dne 28.října by mu to vedle pánů Zemana, Babiše, a ministra vnitra Hamáčka ohromně slušelo...

19.10.2020 v 19:08 | Karma článku: 9.93 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 420 Celková karma 41.31 Průměrná čtenost 2586

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz