Sobota 28. listopadu 2020, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 28. listopadu 2020 René

Pár slov k včerejším výtržnostem v Praze

19. 10. 2020 17:48:18
Abych byl upřímný, čekal jsem zde na blogu stejnou či podobnou bouři, jaká byla na Staroměstském náměstí v neděli odpoledne. Kromě několika málo blogů, je zde ale klid, takže nabízím svůj pohled,

Ono vlastně ale toho k napsání moc není. To se muselo vidět, to se muselo zažít. Já tam nebyl. To musím zdůraznit. Chtěl jsem se spolehnout na veřejnoprávní televizi. Ta ale dala přednost zpravodajství z Paříže, což asi považovala za důležitější. I hlavní večerní zpravodajská relace se omezila pouze na pětiminutovou reportáž, po dvaceti minutách od začátku, poté co podrobně informovala o daních a dalších nezbytnostech. Včetně opětovné informace z Paříže ( nepřipravuje náhodou někdo anexi tohoto města k ČR?).

No a protože streamovací služby byly zahlceny, musel jsem nakonec vzít zavděk youtube a záznamu. Co tedy k tomu všemu dodat?

Už jen to, že nějaký tupan svolá podobnou demonstraci v době, kdy počty nakažených rostou, by mělo být dostatečným důvodem k tomu, hnát jej k zodpovědnosti. Jestli totiž někdo odmítá ochranné prostředky a kroky vlády, je to samozřejmě jeho právo ale toto právo ať si laskavě praktikuje každý sám za sebe a pochopitelně sám ať si pak sobě připočte následky. Vzít si k tomu stovky, možná i tisíce spoluobčanů jako rukojmí, blbnout jím hlavy různými nesmysly, to je nezodpovědnost. Osobně a za sebe nesouhlasím s tvrzením těch, co říkají že ta demonstrace nešla zakázat. Myslím si, a je to opravdu jen můj osobní názor, že je li v zemi vyhlášen nouzový stav a ten snad je, platí i nouzová pravidla, tedy v tomto případě lze aplikovat i takovéto omezení lidských práv. Protože kdybych to vzal čistě technicky a radikálně, je li umožněno demonstrovat za přítomnosti pětiset lidí, pak právně je možné uspořádat fotbalové, hokejové, hudební či jakékoliv představení s tím, že se jedná o demonstraci a v tomto okamžiku jdou všechna opatření do kopru. Je to sice trochu bizarní teorie ale události v České republice, potažmo v celém světě jsou, myslím si, více než bizarní. Zubař si hraje na specialistu v oblasti virů, kardiochirurg virus zpochybní, pak jej uzná a nakonec opět zpochybní a požírač mateřidoušek na youtube hlásá že se nic neděje. A president nejmocnější země světa náhle virem ochoří, aby po dvou dnech opustil nemocnici a další den radostně spoluobčanům sdělil, že virus je dar od Boha. No jaký chcete větší příklad bizarnosti. Proti tomu je mnou popsaná spekulace jej slabým odvarem.

K samotným výtržnostem. Internet, Facebook a diskuse zaplavila videa, která mají dokázat, že celá akce byla zorganizovaná vládou, policií, ufony či já nevím kým vším. Mají dokázat, že ti chuligáni nebyli chuligáni ale převlečení pracovníci policie. Nebo možná zaměstnanci Agrofertu..A je s podivem, kolik lidí, je schopno takovéto šílenosti uvěřit, a šířit ji dále.

Já nabízím jiný pohled. Na následujícím videu je jasně vidět, že to nebyla policie, kdo výtržnosti začal. A je tam jasně vidět, že zájemci měli dost času před zákrokem odejít z náměstí. Vídea na FB, kdy jakýsi hysterický mladík do kamery vřeští na policisty že nemá kam odejít, poté co zákrok začal, jsou jen manipulací, když navíc na samotném jeho videu je vidět, že i on mohl policisty prostě obejít a klidně odkráčet. Jenže tito lidé potřebují chaos. A o tom to je.

Závěrem důležitá výzva. Žijeme v době požadavků a petic. Na internetu existuje petice, ve které ti, co odmítají vládní kroky, kteří odmítají nosit roušky, mají možnost podepsat závazek, že v případě onemocnění, se dobrovolně vzdávají možnosti léčby, případně slibují, že veškerou léčbu plně uhradí z vlastní kapsy, bez spoluúčasti pojišťoven. Současně se zavazují, že pokud způsobí onemocnění covidem 19 komunoliv dalšímu, plně uhradí jeho léčbu a v případě úmrtí i náklady na pohřeb a případnou újmu jeho rodině.

Myslím si že je navýsost demokratické a v souladu s listinou základních lidských práv a svobod, aby každý takovýto občan tento závazek podepsal a aby tento dokument byl archivován.

Autor: Martin Braun | pondělí 19.10.2020 17:48 | karma článku: 45.58 | přečteno: 6848x

Další články blogera

Martin Braun

Zbabělá Česká televize!?

Nevím jak jinak nazvat svůj dnešní blog, protože budu psát o něčem, co jsem nikdy nečekal že se na webu veřejnoprávní televize stane. Možná jsem naivní, ale byl jsem přesvědčen, že v této instituci vládne ještě stavovská čest.

10.11.2020 v 4:05 | Karma článku: 47.54 | Přečteno: 20418 | Diskuse

Martin Braun

Hlas rozumu k volbě presidenta USA

Vím, vím, nemusíte mi to mlátit o hlavu, ten nadpis zní hodně domýšlivě, ve skutečnosti je to ale spíše nadsázka, či pohled z jiné strany. Tak prosím ten název mého blogu takto berte.

8.11.2020 v 18:29 | Karma článku: 28.09 | Přečteno: 1742 | Diskuse

Martin Braun

Protest proti praktikám administrace blogu idnes.cz

Je mi jasné, že tento můj blog, pokud nebude přímo smazán, bude přesunut do takzvaného hyde parku nebo soukromna, a to ze důvodu, které jsou mi známy leč současně jsou v dosti přímém rozporu s logikou.

14.10.2020 v 0:13 | Karma článku: 35.69 | Přečteno: 1090 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel P. Kopecký

Nepřátelští přátelé

Trump vždy rozděloval společnost až na krev. Komunikoval bizarně. Ovšem jisté úspěchy mu nejde upřít!

27.11.2020 v 22:28 | Karma článku: 6.36 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jan Ziegler

Špičkový odborník: Čína zatajila koronavirus a je viníkem současné pandemie

Je to jeden z nejhorších zločinů proti lidstvu. Imunolog Jaroslav Svoboda má jasno, v rozhovoru pro Reflex uvedl, že Číňané zatajovali koronavirovou nákazu a způsobili současné potíže.

27.11.2020 v 16:36 | Karma článku: 30.70 | Přečteno: 1196 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Škodí roušky zdraví?

Nositeli samozřejmě škodí vždy, ale je nutné zohlednit i případný přínos pro okolí. Pokud se někdo při operaci sklání nad otevřenou ranou, tak tam samozřejmě jednoznačně převažuje ochrana toho operovaného pacienta.

26.11.2020 v 20:00 | Karma článku: 20.86 | Přečteno: 662 | Diskuse

Jan Bartoň

EU: Vzorní žáci a potížisté

Poté, co Maďarsko a Polsko s podporou Slovinska zablokovalo jednání o rozpočtu EU na období 2021/7, se portugalský premiér rozhodl podpořit rozdělení EU. EU by měla být „dvourychlostní“.

26.11.2020 v 9:14 | Karma článku: 39.63 | Přečteno: 1320 | Diskuse

Jan Lněnička

Navalte těch pět litrů k důchodu a žádná řeč se nevede!

Lepší pět tisíc v kešeni, než nějaká valorizace v budoucnu. Co když to se mnou zejtra sekne a já si ty love ani neužiju? Když se vylije žluč...

25.11.2020 v 18:37 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 795 | Diskuse
Počet článků 420 Celková karma 41.31 Průměrná čtenost 2586

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz