Středa 27. ledna 2021, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. ledna 2021 Ingrid

Hlas rozumu k volbě presidenta USA

8. 11. 2020 18:29:32
Vím, vím, nemusíte mi to mlátit o hlavu, ten nadpis zní hodně domýšlivě, ve skutečnosti je to ale spíše nadsázka, či pohled z jiné strany. Tak prosím ten název mého blogu takto berte.

Já už se k volbě vyjádřil v různých diskusích a tento blog bude prakticky jen shrnutím toho, co jsem napsal jinde. Začnu ale mírnou oklikou.

Včera v noci jsem sledoval CNN a rozhovor který s Rickem Santorem vedl Don Lemon. Kdo máte štěstí, že toho tajtrlíka neznáte, je to ten, který v době výtržností a rabování v ulicích amerických měst z obrazovek CNN, spolu s Chrisem Cuomem hulákali, že afričtí američani mají na rabování právo, protože jsou frustrováni.

Včerejší rozhovor se nesl v podobně hysterickém tonu v jednom okamžiku Lemon rozčíleně k Santorovi řekl, že jej nebaví, když je zvolený nový president, stále poslouchat o Trumpovi. Rick Santorum pokrčil rameny a klidně s úsměvem odpověděl že je to právě Lemon a CNN, která Trumpa skloňuje ve všech pádech. Lemona to tak šokovalo, že okamžitě vložil reklamní pauzu.

Proč to připomínám? Protože to je momentální tvář CNN ale bohužel nejen CNN ale celé americké mediální scény. CNN ale jde ještě dále a možná by bylo na místě jí přejmenovat na Biden TV, protože z nově zvoleného presidenta dělají téměř mesiáše. Vidět to bylo před jeho včerejším projevem, kdy byl vykreslen jako téměř nadpozemská bytost, vzor všech ctností a kladů

A k samotnému výsledku voleb? Důležité je si uvědomit, že tyto volby nebyly a výsledek není o výhře demokratů ale o prohře Trumpa. Jsem si naprosto jistý, že kdyby proti Bidenovi stál jiný kandidát, tak by Biden neměl nejmenší šanci a naopak, kdyby proti Trumpovi stál kdokoliv jiný, i on by vyhrál.

Prvotním cílem tedy bylo dostat pryč Trumpa a já s tímto cílem, musím souhlasit, protože v historii USA neudělal pravicové konzervativní politice ještě žádný president tolik škod, jako právě Donald Trump. On popřel veškeré její hodnoty. a bohužel, namísto sebereflexe, pokračuje v ukřivděnosti a pocitu, že on je tím spasitelem, kterého Římané ( rozumějte demokraté) chtějí přibít na kříž.

Výhrou Bidena nastala situace, kdy republikánská strana dostala šanci posunout se kupředu. Připravit nového kandidáta, nepoznamenaného půlstoletím v senátu nebo kongresu či politice, čerstvou krev, která ctí to, co pravici dělá přitažlivou a potřebnou. Amerika ustrnula v pocitu, že ti nejlepší jsou ti nejstarší, ale při vší úctě k věku a šedinám, není tomu tak. Doba se mění a lidé, kteří svou politickou kariéru začínali po válce nebo zkraje 50. let už to tempo nevnímají. Mohou být užiteční radou ale nemohou být lídry.

Jak se tedy bude vyvíjet budoucnost USA? Věřim, že pokud Bidena nezradí zdraví, nedojde k nějakým dramatickým změnám. Uvědomme si, že se jedná o presidenta jednoho období. Těžko si představit, že by kandidoval podruhé. Existuje ale riziko, že nebude schopen svou funkci vykonávat a pak by jeho místo zaujala Kamala Harris a toho se opravdu bojím. Její některé výroky z minula a také včerejší projev vyvolává obavy, že ta dáma bude propagovat věci, které nejsou moc slučitelné se svobodou a demokracií. Jak někdo napsal, to zdůraznění role různých národností a ras je příkrém rozporu s podstatou existence USA, protože USA byly a měly by zůstat zemí jednoho národa ( jak říkají under God). Proto považuji vyzdvihování jakékoliv skupiny za popření tohoto základního kamene Ameriky.

Jaké změny nás ale čekají, pokud ve funci zůstane Biden celé období? Nemyslím si že nějak extrémně velké. Předně - on bude mít hodně starostí s Covid 19, kterého nezajímají volby a kdo sedí v Bílém domě. Covid kosí napříč stranami a Biden bude muset, chce li dostát svým slibům napřít věškeré síly, aby to zvládl. A nemyslím si, že se jedná o otázku dnů či dokonce měsíců Ona ani ta vakcína není samospásná, protože to známe i u chřipky. Ne vždy vakcíny zaberou. A covid navíc má tu tendenci mutovat. Takže Bidenovi nezůstane mnoho prostoru pro chaos na mezinárodním poitiickém kolbišti.

Očekávám přitvrzení ve vztahu k Rusku. To bude pozitivní. Očekávám, že dojde k jistému uvolnění napětí s Čínou, protože, nic si nenalhávejme, peníze jsou peníze a Amerika tam má hodně investic. Očekávám snahu uklidnit vztahy s Iránem ale vzhledem k tuposti tamního vedení to nebude otázka ani týdnů a možná ani měsíců. Trochu se obávám obnovení oné jaderné dohody.

Důležitý z mého pohledu bude jeho postoj k Izraeli a tady chci napsat jednu důležitou věc.

Izrael byl před Trumpem, Izrael bude i po něm. Možná nastanou komplikace. Možná dojde k nedorozuměním mezi americkou administrativou a Bibim, ale to neznamená, že by svoboda, demokracie a existence Izraele byla závislá na americkém presidentovi. Nemyslím si, i když v to někteří vkládají naděje, že by byl Biden tak krátkozraký a přesunul velvyslanectví z Hlavního města Izraele do Tel Avivu. Taková akce je náročná nejen logisticky ale i finančně. Možná budou pokračovat spory o území, které ostatně byly už za vlády Obamy. Ale neočekávám, že by to izraelským politikům "trhalo žíly" A rozhodně neočekávám žádný pokrok v jednáních mezi Izraelem a takzvanými Palestinci. Taková jednání nebudou možná ještě dlouho, Minimálně do doby, než si oni samotní neuvědomí, co vlastně chtějí. A dokud tam bude Abbas.

Takže když to shrnu. Čekají nás zajímavé čtyři roky. Ale rozhodně k ním nehledím s přehnanými obavami. Spíše s nadějí, že se republikánská strana poučí ze svých chyb.

Autor: Martin Braun | neděle 8.11.2020 18:29 | karma článku: 28.31 | přečteno: 1785x

Další články blogera

Martin Braun

Pro někoho možná štvavý blog - ve skutečnosti snaha o střízlivý pohled.

Na co? No, Volný mi za klepnutí do klávesnice nestojí, takže i dnes budu psát o USA, konkrétně o inauguraci nového presidenta a dní poté.

22.1.2021 v 5:03 | Karma článku: 32.77 | Přečteno: 1517 | Diskuse

Martin Braun

Co si takhle vyrazit na Bidenovu inauguraci? /doplněno rozlučkovým projevem Trumpa/

Řekl jsem včera manželce, že bych si zaletěl do D.C. na Bidenovu trachtaci. Ani nezvedla oči od počítače a řekla že jsem vůl a že pokud chci, že mně může zabít sama a nemusím to nechávat na levičácích.

19.1.2021 v 21:17 | Karma článku: 28.09 | Přečteno: 938 | Diskuse

Martin Braun

V jakém stavu je spodní prádlo členů vlády?

Za normálních okolností otázka nepatřičná, nicméně po prvních minutách dnešní zpravodajské relace na ČT jedna a rozhovoru s ministrem Karlem Havlíčkem, se podobnému dotazu asi vyhne málokdo.

18.1.2021 v 22:24 | Karma článku: 30.96 | Přečteno: 1276 | Diskuse

Martin Braun

Hon na čarodějnice v USA 21. století

Čas od času jsem byl nabádán, že namísto abych psal o dění v Česku, o kterém prý nic nevím, jelikož zde nežiji ( takový nesmysl), mám se více věnovat situaci v USA. A tak jsem napsal dva blogy jak to dnes vypadá za oceánem

14.1.2021 v 3:20 | Karma článku: 24.28 | Přečteno: 1050 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimír Zeman

Boj s neviditelným nepřítelem je taky bojem o lidské charaktery.

S oblibou se říká, že nouzová situace český národ semkne. Takže to teď už rozhodně neplatí. Zřejmě se to za nouzovou situaci částí společnosti nepovažuje a nebo, to spíš, situace přímo vybízí k útokům, které někomu přinášejí

27.1.2021 v 11:10 | Karma článku: 15.05 | Přečteno: 222 | Diskuse

Michal Vimmer

Lehni ? Sedni ? Marš do boudy ? Jak dlouho ještě ?

Cílená likvidace střední třídy, zbytečná a nesmyslná opatření, beznaděj, zmar, vztek, zoufalství a výsměch na jedné straně. A na druhé ? Vynález Psa, cvičení podle Psa, prodlužování Psa, další stupně Psa, přísnost a kličkování.

27.1.2021 v 11:02 | Karma článku: 23.16 | Přečteno: 513 | Diskuse

Petr Štrompf

Vláda svlečená do naha. Král je nahý taky

Papaláštví, klientelismus, zatloukání a hlavně - národ je společenství hlupců, nám politikům stačí po provaleném průšvihu pár dní vydržet a jede se dál.

27.1.2021 v 9:01 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 493 | Diskuse

Jan Bartoň

Jan Blatný v Událostech, komentářích

Jan Blatný byl pozván k interview do Událostí, komentářů a moderátor Michal Kubal se ho snažil nachytat. Nepodařilo se mu to.

27.1.2021 v 8:37 | Karma článku: 28.72 | Přečteno: 1027 | Diskuse

Otto Kamm

Pekarová chce Hřiba, Adamová chce Filipa a obě chtějí moc

Je všeobecně známo, že si Topka plácla s Ptáky, že do podzimních voleb do toho půjdou spolu. Prima rozhodnutí, prima záměr. Až na to, že ODS neodpouští a navíc si pamatuje, jak vyhrála v Praze volby a nakonec skončila v opozici.

27.1.2021 v 5:43 | Karma článku: 24.38 | Přečteno: 713 | Diskuse
Počet článků 431 Celková karma 34.64 Průměrná čtenost 2625

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz