Sobota 27. února 2021, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Hlas rozumu k volbě presidenta USA

8. 11. 2020 18:29:32
Vím, vím, nemusíte mi to mlátit o hlavu, ten nadpis zní hodně domýšlivě, ve skutečnosti je to ale spíše nadsázka, či pohled z jiné strany. Tak prosím ten název mého blogu takto berte.

Já už se k volbě vyjádřil v různých diskusích a tento blog bude prakticky jen shrnutím toho, co jsem napsal jinde. Začnu ale mírnou oklikou.

Včera v noci jsem sledoval CNN a rozhovor který s Rickem Santorem vedl Don Lemon. Kdo máte štěstí, že toho tajtrlíka neznáte, je to ten, který v době výtržností a rabování v ulicích amerických měst z obrazovek CNN, spolu s Chrisem Cuomem hulákali, že afričtí američani mají na rabování právo, protože jsou frustrováni.

Včerejší rozhovor se nesl v podobně hysterickém tonu v jednom okamžiku Lemon rozčíleně k Santorovi řekl, že jej nebaví, když je zvolený nový president, stále poslouchat o Trumpovi. Rick Santorum pokrčil rameny a klidně s úsměvem odpověděl že je to právě Lemon a CNN, která Trumpa skloňuje ve všech pádech. Lemona to tak šokovalo, že okamžitě vložil reklamní pauzu.

Proč to připomínám? Protože to je momentální tvář CNN ale bohužel nejen CNN ale celé americké mediální scény. CNN ale jde ještě dále a možná by bylo na místě jí přejmenovat na Biden TV, protože z nově zvoleného presidenta dělají téměř mesiáše. Vidět to bylo před jeho včerejším projevem, kdy byl vykreslen jako téměř nadpozemská bytost, vzor všech ctností a kladů

A k samotnému výsledku voleb? Důležité je si uvědomit, že tyto volby nebyly a výsledek není o výhře demokratů ale o prohře Trumpa. Jsem si naprosto jistý, že kdyby proti Bidenovi stál jiný kandidát, tak by Biden neměl nejmenší šanci a naopak, kdyby proti Trumpovi stál kdokoliv jiný, i on by vyhrál.

Prvotním cílem tedy bylo dostat pryč Trumpa a já s tímto cílem, musím souhlasit, protože v historii USA neudělal pravicové konzervativní politice ještě žádný president tolik škod, jako právě Donald Trump. On popřel veškeré její hodnoty. a bohužel, namísto sebereflexe, pokračuje v ukřivděnosti a pocitu, že on je tím spasitelem, kterého Římané ( rozumějte demokraté) chtějí přibít na kříž.

Výhrou Bidena nastala situace, kdy republikánská strana dostala šanci posunout se kupředu. Připravit nového kandidáta, nepoznamenaného půlstoletím v senátu nebo kongresu či politice, čerstvou krev, která ctí to, co pravici dělá přitažlivou a potřebnou. Amerika ustrnula v pocitu, že ti nejlepší jsou ti nejstarší, ale při vší úctě k věku a šedinám, není tomu tak. Doba se mění a lidé, kteří svou politickou kariéru začínali po válce nebo zkraje 50. let už to tempo nevnímají. Mohou být užiteční radou ale nemohou být lídry.

Jak se tedy bude vyvíjet budoucnost USA? Věřim, že pokud Bidena nezradí zdraví, nedojde k nějakým dramatickým změnám. Uvědomme si, že se jedná o presidenta jednoho období. Těžko si představit, že by kandidoval podruhé. Existuje ale riziko, že nebude schopen svou funkci vykonávat a pak by jeho místo zaujala Kamala Harris a toho se opravdu bojím. Její některé výroky z minula a také včerejší projev vyvolává obavy, že ta dáma bude propagovat věci, které nejsou moc slučitelné se svobodou a demokracií. Jak někdo napsal, to zdůraznění role různých národností a ras je příkrém rozporu s podstatou existence USA, protože USA byly a měly by zůstat zemí jednoho národa ( jak říkají under God). Proto považuji vyzdvihování jakékoliv skupiny za popření tohoto základního kamene Ameriky.

Jaké změny nás ale čekají, pokud ve funci zůstane Biden celé období? Nemyslím si že nějak extrémně velké. Předně - on bude mít hodně starostí s Covid 19, kterého nezajímají volby a kdo sedí v Bílém domě. Covid kosí napříč stranami a Biden bude muset, chce li dostát svým slibům napřít věškeré síly, aby to zvládl. A nemyslím si, že se jedná o otázku dnů či dokonce měsíců Ona ani ta vakcína není samospásná, protože to známe i u chřipky. Ne vždy vakcíny zaberou. A covid navíc má tu tendenci mutovat. Takže Bidenovi nezůstane mnoho prostoru pro chaos na mezinárodním poitiickém kolbišti.

Očekávám přitvrzení ve vztahu k Rusku. To bude pozitivní. Očekávám, že dojde k jistému uvolnění napětí s Čínou, protože, nic si nenalhávejme, peníze jsou peníze a Amerika tam má hodně investic. Očekávám snahu uklidnit vztahy s Iránem ale vzhledem k tuposti tamního vedení to nebude otázka ani týdnů a možná ani měsíců. Trochu se obávám obnovení oné jaderné dohody.

Důležitý z mého pohledu bude jeho postoj k Izraeli a tady chci napsat jednu důležitou věc.

Izrael byl před Trumpem, Izrael bude i po něm. Možná nastanou komplikace. Možná dojde k nedorozuměním mezi americkou administrativou a Bibim, ale to neznamená, že by svoboda, demokracie a existence Izraele byla závislá na americkém presidentovi. Nemyslím si, i když v to někteří vkládají naděje, že by byl Biden tak krátkozraký a přesunul velvyslanectví z Hlavního města Izraele do Tel Avivu. Taková akce je náročná nejen logisticky ale i finančně. Možná budou pokračovat spory o území, které ostatně byly už za vlády Obamy. Ale neočekávám, že by to izraelským politikům "trhalo žíly" A rozhodně neočekávám žádný pokrok v jednáních mezi Izraelem a takzvanými Palestinci. Taková jednání nebudou možná ještě dlouho, Minimálně do doby, než si oni samotní neuvědomí, co vlastně chtějí. A dokud tam bude Abbas.

Takže když to shrnu. Čekají nás zajímavé čtyři roky. Ale rozhodně k ním nehledím s přehnanými obavami. Spíše s nadějí, že se republikánská strana poučí ze svých chyb.

Autor: Martin Braun | neděle 8.11.2020 18:29 | karma článku: 28.31 | přečteno: 1789x

Další články blogera

Martin Braun

Zatímco svět bojuje o přežití, v Polsku řeší nesmysly.

A samozřejmě těmi kdo za tím stojí, jsou představitelé katolické církve a dalších fanatických náboženských skupin, které pozvolna ovládají společenský život v Polsku.

25.2.2021 v 21:27 | Karma článku: 17.13 | Přečteno: 593 | Diskuse

Martin Braun

Ovládne Polsko svatá inkvizice?

Bohužel, zdá se, že situace k tomu směřuje a církev se dostává k moci měrou, která už je za hranicí tolerance a hlavně zdravého rozumu.

16.2.2021 v 21:23 | Karma článku: 19.47 | Přečteno: 841 | Diskuse

Martin Braun

"Tvrdá pěst dělnické třídy" si v USA opět vybrala další oběť

Tentokráte z řad muzikantů. Proč také ne, herci, politici a nyní došlo i na rockera, Marilyna Mansona, který byl, jak je tomu zvykem, po létech, obviněn různými dámami z toho, že se k nim nechoval hezky.

6.2.2021 v 3:44 | Karma článku: 35.34 | Přečteno: 1691 | Diskuse

Martin Braun

Než obhájit svůj názor, je lépe kritiku smazat - Polemika s Radkou Kielbergerovou (akt.)

Jde vlastně poněkolikáté o totéž. Pan Ziegler napsal blog o Holokaustu, pan Trčálek, jak je jeho zvykem jej zlehčil, a paní Radka Kielbergerová se hrdinně postavila za pana Trčálka, kterému jeho slova pan Stejskal vytknul.

29.1.2021 v 17:38 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 1730 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Borovec

Efektivní demonstrace.

Kdyby to nebylo tak vážné, tak by se dalo i tomu smát jak lidé stále věří, že demonstrací se něco změní, když je to tak neefektivní prostředek.

27.2.2021 v 8:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Petr Borovec

Motivace vládce, hledání nejlepšího vládce.

Kdo by byl ideální vládce, který by byl motivovaný vytvářet zákony pomáhajícím společnosti lidi? Samozřejmě tím myslí zákony, které nejsou výhodný jen pro část lidi. Co je pro společnost lidí lepší, hojnost, nebo nedostatek?

27.2.2021 v 7:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 43 | Diskuse

Jiří Strašek

"..sestřičko, já tam jedu umřít" ?

Tato konverzace zazněla při převážení jednoho pacienta s Covidem z oddělení jedné nemocnice v Čechách na oddělení intenzivní péče. Důvodem byl zhoršující se stav pacienta, který byl asi ve věku 60+.

27.2.2021 v 5:17 | Karma článku: 19.25 | Přečteno: 337 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Dopis úředníkům a vládě státu

Možná neumím sestavit žalobu anebo správné obvinění vlády, poslanců a prezidenta k vyzvání zodpovědnosti před soudem. Ale umím psát a něco vám vzkážu.

26.2.2021 v 23:58 | Karma článku: 10.80 | Přečteno: 260 |

Lubomír Stejskal

Izrael: Jak zabránit pátým předčasným volbám

Víme to asi všichni. V Izraeli se budou konat 23. března parlamentní volby. Čtvrté předčasné od dubna 2019. Mohou skončit patem? Co mohou politické strany udělat, aby se tak nestalo?

26.2.2021 v 23:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse
Počet článků 435 Celková karma 30.16 Průměrná čtenost 2614

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz