Sobota 27. února 2021, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Zbabělá Česká televize!?

10. 11. 2020 4:05:30
Nevím jak jinak nazvat svůj dnešní blog, protože budu psát o něčem, co jsem nikdy nečekal že se na webu veřejnoprávní televize stane. Možná jsem naivní, ale byl jsem přesvědčen, že v této instituci vládne ještě stavovská čest.

Druhý program minulý čtvrtek uvedl třetí síl seriálu o Izraeli, pod názvem "Křížem krážem Izraelem". Na tento seriál jsem se těšil už od prvního okamžiku, kdy byl oznámen plán na jeho vznik. Autorem a současně průvodkyní měla být totiž osoba, kterou jsem pro tento účel považoval za nanejvýš povolanou - manželka velvyslance České republiky v Izraeli Martina Stropnického, Veronika Žílková. Samozřejmě vím, že je mezi lidmi vůči ní mnoho kontroverzí a jisté nevraživosti. I já sám, a nejednou jsem to napsal, mám často pocit, že se jedná o herečku jediného výrazu. Toho který máme ve tváři při úporné zácpě. Anebo naopak.Je to samozřejmě velice osobní pocit, který je závislý na míře osobních sympatií či antipatií.

Přesto jsem nápad na tento cestopisný seriál uvítal a věřil ,že paní Žílková v něm zúročí své působení v Izraeli v roli manželky velvyslance. V tomto duchu jsem také ještě před odvysíláním prvního dílu psal nějaké komentáře na web ČT, kde už se nad tímto cestopisem smrákalo diskuterským odporem k průvodkyni.

No nebudu to protahovat. Po prvním dílu jsem usoudil že tento se nepovedl, druhý díl mně nadzvedl ze židle v okamžiku, kdy paní Žílková s vážnou tváři v leteckém muzeu řekla, že v roce 1948 Izrael rozpoutal válku se svými sousedy. Tím že vznikl. To už bylo na mně poměrně silné kafe. Třetí díl byl už relativně klidnější ovšem když ty první díly srovnám, dospívám k jednomu poznání. Celý tento projekt, tak jak je natočen, je jen a pouze o prezentaci paní Žílkové a nikoliv o seznámení diváků s Izraelem.

Její vystupování připomíná prepubertální školačku, hopsající v rytmu holek z naší školky ulicemi městečka a svůdně pomrkávající na své okolí. V případě paní Žílkové tedy na prodavače na tržišti, na obchodníky i restauratéry. Prostě na každého koho potká. O izraeli se nedozvíte nic více nežli si můžete přečíst v průvodci Čedoku nebo jiné cestovní kanceláře. Ostatně, co byste také chtěli za necelou půlhodinu, kterou každý díl trvá.

A nyní se dostávám k názvu mého blogu. Zbabělost ČT. Už před uvedím ( čehož jsem si zprvu nevšiml ale ostatní diváci ano), docházelo v diskusi na webu ČT k dotazům, proč žádný díl není věnován Hlavnímu městu Izraele - Jerusalému. Vážně. Celá serie má 9 dílů, ale ani jeden není Jerusalému věnován. Na dotazy samozřejmě nikdo neodpověděl, jen někteří diskutéři uvedli, že Jerusalém nebyl natočen, údajně kvůli pandemii Covid 19. Kdo tomu věří ať tam běži. Respektive - nějak mi hlava nebere že programový ředitel jakékoliv televize pustí do vysílání paskvil, kde nějaká část, v tomto případě ta nejpodstatnější, schází s tím, že snad v budoucnu bude doplněna. A v okamžiku, kdy se dotazy ohledně Jerusaléma začaly množit a když se začala množit i nevole ke způsobu moderování paní Žílkovou, udělala ČT nebo ti kdo zodpovídají za její web krok, o kterém bych se přel že jej neuděla, Prostě diskusi zrušila. Bez toho aby dotazy byly zodpovězeny, bez dalšího vysvětlení. Pravdou je, že některé útoky na paní Žílkovou přesahovaly hranice slušnosti. Podobné situace ovšem byly v minulosti řešeny smazáním konkrétního příspěvku. Ke zrušení celé diskuse,snad nikdy nedošlo. A já musím dodat, že jsem komentáře četl jen pár minut před jejím zrušením a nebylo tam nic, co by k takovému kroku opravňovalo. Tak si tedy říkám :

Jedná se o zbabělost správců webu veřejnoprávní televize? Zbabělost v tom smyslu, že politická korektnost komusi brání představit Hlavní město Izraele Jerusalém v cestopisném seriálu? Nechce si snad někdo vlivný rozházet nervozní stranu konfliktu, která je rozčarována z toho, že se Izraeli daří mírový proces s arabskými zerměmi? Je to snad ulitba? Je v tom snaha umlčet nepohodlné dotazy, které se množily jako houby po dešti? Odpověď neznám.

Tento cestopis se hodně nepovedl. Neukazuje Izrael v celé své kráse. 27 minut času na každý díl, na každou oblast je směšný časový úsek. Není to jen Jerusalém který schází. Podle seznamu dílů se tvůrci nenamáhali zmínit ani Masadu. Zato paní Žílková pobíhá zabalená v modlitebním koberci, který koupila na tržnici a vrtěla zadkem jako patnáctka.

Musím říct, že jsem velice zklamán takto promarněnou příležitostí přiblížit tuto krásnou zemi českému divákovi. Naštěstí je dost možností vidět něco mnohem kvalitnějšího, bohužel, nic z dílny ČT.

Autor: Martin Braun | úterý 10.11.2020 4:05 | karma článku: 47.57 | přečteno: 20769x

Další články blogera

Martin Braun

Zatímco svět bojuje o přežití, v Polsku řeší nesmysly.

A samozřejmě těmi kdo za tím stojí, jsou představitelé katolické církve a dalších fanatických náboženských skupin, které pozvolna ovládají společenský život v Polsku.

25.2.2021 v 21:27 | Karma článku: 17.13 | Přečteno: 592 | Diskuse

Martin Braun

Ovládne Polsko svatá inkvizice?

Bohužel, zdá se, že situace k tomu směřuje a církev se dostává k moci měrou, která už je za hranicí tolerance a hlavně zdravého rozumu.

16.2.2021 v 21:23 | Karma článku: 19.47 | Přečteno: 841 | Diskuse

Martin Braun

"Tvrdá pěst dělnické třídy" si v USA opět vybrala další oběť

Tentokráte z řad muzikantů. Proč také ne, herci, politici a nyní došlo i na rockera, Marilyna Mansona, který byl, jak je tomu zvykem, po létech, obviněn různými dámami z toho, že se k nim nechoval hezky.

6.2.2021 v 3:44 | Karma článku: 35.34 | Přečteno: 1691 | Diskuse

Martin Braun

Než obhájit svůj názor, je lépe kritiku smazat - Polemika s Radkou Kielbergerovou (akt.)

Jde vlastně poněkolikáté o totéž. Pan Ziegler napsal blog o Holokaustu, pan Trčálek, jak je jeho zvykem jej zlehčil, a paní Radka Kielbergerová se hrdinně postavila za pana Trčálka, kterému jeho slova pan Stejskal vytknul.

29.1.2021 v 17:38 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 1730 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Borovec

Motivace vládce, hledání nejlepšího vládce.

Kdo by byl ideální vládce, který by byl motivovaný vytvářet zákony pomáhajícím společnosti lidi? Samozřejmě tím myslí zákony, které nejsou výhodný jen pro část lidi. Co je pro společnost lidí lepší, hojnost, nebo nedostatek?

27.2.2021 v 7:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Jiří Strašek

"..sestřičko, já tam jedu umřít" ?

Tato konverzace zazněla při převážení jednoho pacienta s Covidem z oddělení jedné nemocnice v Čechách na oddělení intenzivní péče. Důvodem byl zhoršující se stav pacienta, který byl asi ve věku 60+.

27.2.2021 v 5:17 | Karma článku: 16.74 | Přečteno: 272 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Dopis úředníkům a vládě státu

Možná neumím sestavit žalobu anebo správné obvinění vlády, poslanců a prezidenta k vyzvání zodpovědnosti před soudem. Ale umím psát a něco vám vzkážu.

26.2.2021 v 23:58 | Karma článku: 9.32 | Přečteno: 230 |

Lubomír Stejskal

Izrael: Jak zabránit pátým předčasným volbám

Víme to asi všichni. V Izraeli se budou konat 23. března parlamentní volby. Čtvrté předčasné od dubna 2019. Mohou skončit patem? Co mohou politické strany udělat, aby se tak nestalo?

26.2.2021 v 23:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Jaroslav Růžička

Crisis management, aneb komplexní řešení boje s covidem není raketová věda

Asi nás čeká tvrdý lockdown počesku. Proč s ním mám problém? A proč dodnes nikdo z našich předních představitelů nepochopil rozdíl mezi workaroundem a řešením?​

26.2.2021 v 13:42 | Karma článku: 12.34 | Přečteno: 375 | Diskuse
Počet článků 435 Celková karma 30.16 Průměrná čtenost 2614

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz