Středa 27. ledna 2021, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. ledna 2021 Ingrid

Zbabělá Česká televize!?

10. 11. 2020 4:05:30
Nevím jak jinak nazvat svůj dnešní blog, protože budu psát o něčem, co jsem nikdy nečekal že se na webu veřejnoprávní televize stane. Možná jsem naivní, ale byl jsem přesvědčen, že v této instituci vládne ještě stavovská čest.

Druhý program minulý čtvrtek uvedl třetí síl seriálu o Izraeli, pod názvem "Křížem krážem Izraelem". Na tento seriál jsem se těšil už od prvního okamžiku, kdy byl oznámen plán na jeho vznik. Autorem a současně průvodkyní měla být totiž osoba, kterou jsem pro tento účel považoval za nanejvýš povolanou - manželka velvyslance České republiky v Izraeli Martina Stropnického, Veronika Žílková. Samozřejmě vím, že je mezi lidmi vůči ní mnoho kontroverzí a jisté nevraživosti. I já sám, a nejednou jsem to napsal, mám často pocit, že se jedná o herečku jediného výrazu. Toho který máme ve tváři při úporné zácpě. Anebo naopak.Je to samozřejmě velice osobní pocit, který je závislý na míře osobních sympatií či antipatií.

Přesto jsem nápad na tento cestopisný seriál uvítal a věřil ,že paní Žílková v něm zúročí své působení v Izraeli v roli manželky velvyslance. V tomto duchu jsem také ještě před odvysíláním prvního dílu psal nějaké komentáře na web ČT, kde už se nad tímto cestopisem smrákalo diskuterským odporem k průvodkyni.

No nebudu to protahovat. Po prvním dílu jsem usoudil že tento se nepovedl, druhý díl mně nadzvedl ze židle v okamžiku, kdy paní Žílková s vážnou tváři v leteckém muzeu řekla, že v roce 1948 Izrael rozpoutal válku se svými sousedy. Tím že vznikl. To už bylo na mně poměrně silné kafe. Třetí díl byl už relativně klidnější ovšem když ty první díly srovnám, dospívám k jednomu poznání. Celý tento projekt, tak jak je natočen, je jen a pouze o prezentaci paní Žílkové a nikoliv o seznámení diváků s Izraelem.

Její vystupování připomíná prepubertální školačku, hopsající v rytmu holek z naší školky ulicemi městečka a svůdně pomrkávající na své okolí. V případě paní Žílkové tedy na prodavače na tržišti, na obchodníky i restauratéry. Prostě na každého koho potká. O izraeli se nedozvíte nic více nežli si můžete přečíst v průvodci Čedoku nebo jiné cestovní kanceláře. Ostatně, co byste také chtěli za necelou půlhodinu, kterou každý díl trvá.

A nyní se dostávám k názvu mého blogu. Zbabělost ČT. Už před uvedím ( čehož jsem si zprvu nevšiml ale ostatní diváci ano), docházelo v diskusi na webu ČT k dotazům, proč žádný díl není věnován Hlavnímu městu Izraele - Jerusalému. Vážně. Celá serie má 9 dílů, ale ani jeden není Jerusalému věnován. Na dotazy samozřejmě nikdo neodpověděl, jen někteří diskutéři uvedli, že Jerusalém nebyl natočen, údajně kvůli pandemii Covid 19. Kdo tomu věří ať tam běži. Respektive - nějak mi hlava nebere že programový ředitel jakékoliv televize pustí do vysílání paskvil, kde nějaká část, v tomto případě ta nejpodstatnější, schází s tím, že snad v budoucnu bude doplněna. A v okamžiku, kdy se dotazy ohledně Jerusaléma začaly množit a když se začala množit i nevole ke způsobu moderování paní Žílkovou, udělala ČT nebo ti kdo zodpovídají za její web krok, o kterém bych se přel že jej neuděla, Prostě diskusi zrušila. Bez toho aby dotazy byly zodpovězeny, bez dalšího vysvětlení. Pravdou je, že některé útoky na paní Žílkovou přesahovaly hranice slušnosti. Podobné situace ovšem byly v minulosti řešeny smazáním konkrétního příspěvku. Ke zrušení celé diskuse,snad nikdy nedošlo. A já musím dodat, že jsem komentáře četl jen pár minut před jejím zrušením a nebylo tam nic, co by k takovému kroku opravňovalo. Tak si tedy říkám :

Jedná se o zbabělost správců webu veřejnoprávní televize? Zbabělost v tom smyslu, že politická korektnost komusi brání představit Hlavní město Izraele Jerusalém v cestopisném seriálu? Nechce si snad někdo vlivný rozházet nervozní stranu konfliktu, která je rozčarována z toho, že se Izraeli daří mírový proces s arabskými zerměmi? Je to snad ulitba? Je v tom snaha umlčet nepohodlné dotazy, které se množily jako houby po dešti? Odpověď neznám.

Tento cestopis se hodně nepovedl. Neukazuje Izrael v celé své kráse. 27 minut času na každý díl, na každou oblast je směšný časový úsek. Není to jen Jerusalém který schází. Podle seznamu dílů se tvůrci nenamáhali zmínit ani Masadu. Zato paní Žílková pobíhá zabalená v modlitebním koberci, který koupila na tržnici a vrtěla zadkem jako patnáctka.

Musím říct, že jsem velice zklamán takto promarněnou příležitostí přiblížit tuto krásnou zemi českému divákovi. Naštěstí je dost možností vidět něco mnohem kvalitnějšího, bohužel, nic z dílny ČT.

Autor: Martin Braun | úterý 10.11.2020 4:05 | karma článku: 47.57 | přečteno: 20761x

Další články blogera

Martin Braun

Pro někoho možná štvavý blog - ve skutečnosti snaha o střízlivý pohled.

Na co? No, Volný mi za klepnutí do klávesnice nestojí, takže i dnes budu psát o USA, konkrétně o inauguraci nového presidenta a dní poté.

22.1.2021 v 5:03 | Karma článku: 32.77 | Přečteno: 1517 | Diskuse

Martin Braun

Co si takhle vyrazit na Bidenovu inauguraci? /doplněno rozlučkovým projevem Trumpa/

Řekl jsem včera manželce, že bych si zaletěl do D.C. na Bidenovu trachtaci. Ani nezvedla oči od počítače a řekla že jsem vůl a že pokud chci, že mně může zabít sama a nemusím to nechávat na levičácích.

19.1.2021 v 21:17 | Karma článku: 28.09 | Přečteno: 938 | Diskuse

Martin Braun

V jakém stavu je spodní prádlo členů vlády?

Za normálních okolností otázka nepatřičná, nicméně po prvních minutách dnešní zpravodajské relace na ČT jedna a rozhovoru s ministrem Karlem Havlíčkem, se podobnému dotazu asi vyhne málokdo.

18.1.2021 v 22:24 | Karma článku: 30.96 | Přečteno: 1276 | Diskuse

Martin Braun

Hon na čarodějnice v USA 21. století

Čas od času jsem byl nabádán, že namísto abych psal o dění v Česku, o kterém prý nic nevím, jelikož zde nežiji ( takový nesmysl), mám se více věnovat situaci v USA. A tak jsem napsal dva blogy jak to dnes vypadá za oceánem

14.1.2021 v 3:20 | Karma článku: 24.28 | Přečteno: 1050 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimír Zeman

Boj s neviditelným nepřítelem je taky bojem o lidské charaktery.

S oblibou se říká, že nouzová situace český národ semkne. Takže to teď už rozhodně neplatí. Zřejmě se to za nouzovou situaci částí společnosti nepovažuje a nebo, to spíš, situace přímo vybízí k útokům, které někomu přinášejí

27.1.2021 v 11:10 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 178 | Diskuse

Michal Vimmer

Lehni ? Sedni ? Marš do boudy ? Jak dlouho ještě ?

Cílená likvidace střední třídy, zbytečná a nesmyslná opatření, beznaděj, zmar, vztek, zoufalství a výsměch na jedné straně. A na druhé ? Vynález Psa, cvičení podle Psa, prodlužování Psa, další stupně Psa, přísnost a kličkování.

27.1.2021 v 11:02 | Karma článku: 20.91 | Přečteno: 417 | Diskuse

Petr Štrompf

Vláda svlečená do naha. Král je nahý taky

Papaláštví, klientelismus, zatloukání a hlavně - národ je společenství hlupců, nám politikům stačí po provaleném průšvihu pár dní vydržet a jede se dál.

27.1.2021 v 9:01 | Karma článku: 23.70 | Přečteno: 471 | Diskuse

Jan Bartoň

Jan Blatný v Událostech, komentářích

Jan Blatný byl pozván k interview do Událostí, komentářů a moderátor Michal Kubal se ho snažil nachytat. Nepodařilo se mu to.

27.1.2021 v 8:37 | Karma článku: 27.89 | Přečteno: 961 | Diskuse

Otto Kamm

Pekarová chce Hřiba, Adamová chce Filipa a obě chtějí moc

Je všeobecně známo, že si Topka plácla s Ptáky, že do podzimních voleb do toho půjdou spolu. Prima rozhodnutí, prima záměr. Až na to, že ODS neodpouští a navíc si pamatuje, jak vyhrála v Praze volby a nakonec skončila v opozici.

27.1.2021 v 5:43 | Karma článku: 23.79 | Přečteno: 681 | Diskuse
Počet článků 431 Celková karma 34.64 Průměrná čtenost 2625

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz