Středa 27. ledna 2021, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. ledna 2021 Ingrid

Hon na čarodějnice v USA 21. století

14. 01. 2021 3:20:27
Čas od času jsem byl nabádán, že namísto abych psal o dění v Česku, o kterém prý nic nevím, jelikož zde nežiji ( takový nesmysl), mám se více věnovat situaci v USA. A tak jsem napsal dva blogy jak to dnes vypadá za oceánem

Asi pro nikoho, kdo čte mé blogy a vidí mé komentáře v diskusích není překvapením, že od první chvíle, kdy se objevil na kandidátce před skoro pěti lety, jsem byl ostře proti Donaldu Trumpovi. Viděl jsem v něm velká rízika pro konzervativní politickou scénu, jelikož svět se mění, mění se bohužel k horšímu a rétorika, která by před nedávnem byla ještě sice na hraně ale přijatelná, je dnes naprosto mimo diskusi. Nevěřil jsem mu ani slovo z toho co říkal a moc jsem se nepletl. Tím se ale dnes zabývat nechci. Myslím že jsem to vše popsal dostatečně v předchozích článcích.

Jak říká pan režisér Strach, vše dobré přichází v trojici. a tak své komentáře o USA uzavřu, asi prozatím, tímto blogem, kde se chci pár slovy zaměřit na to, co se v zemi děje nyní a jaký má ve skutečnosti dopad volba presidenta a řádění divochů v kapitolu.

V podstatě se stalo to, čeho jsem se dlouhodobě obával a v co jsem nechtěl věřit, přesvědčen, že síla americké demokracie nepřipustí žádné ohrožení svobody. Stalo se, že vítězové voleb, a to jak presidentských tak i voleb do senátu, ukazují, čeho jsou schopní, když je nikdo nedrží na pevném řetězu. A já schválně nejmenoval demokratickou stranu, protože to co se nyní děje, to jde mimo ní. Všechny umírněné a demokraticky smýšlející síly v této straně byly v průběhu několika málo týdnu postaveny na vedlejší kolej a nutno říct, že za velikého přispění hrůzostrašné a hororové televizní stanice CNN. Politici jako Nanci Pelosi, tato noční můra všech skutečných demokratů jsou najednou na koni s jediným cílem. Odsunout a co nejvíce zlikvidovat vše pozitivní a demokratické.

Napsal jsem v diskusi u pana kolegy Cermana, že pokud má někdo pocit, že jde o Donalda Trumpa, pak se hluboce mýlí. Jde o republikánskou stranu a potažmo je to podprahový signál i těm rozumným silám v ve straně demokratické, že doba pokroku a zdravého úsudku ve prospěch obyvatel země se blíží ke konci. Trump sám, má v této novodobé americké tragedií pouze jednu roli. A to tu nejtragičtější. On to všechno umožnil. Ale není možné vinit jen a pouze jeho. Republlikáni se nechali už dávno uspat. Strana gerontů, tak se jím říká. Strana dědků, kteří namísto budování strany moderní, odpovídající tomuto století a tisíciletí, zůstali ve svých ulitách, uzavření někde v 50. či 60 letech. Nechali se ukolébat nadšením, které vyvolal Trumpův neortodoxní slovník a jeho rétorika, která nebere ohledy na žádnou stranu. A to se jím vymstilo a za to nyní musí platit hrozitánskou daň.

Včera ( dnes) Pelosi hulákala že Trump musí vypadnout. Hysterka, která najednou ucítila sílu moci. Nemyslela ale Trumpa jako osobu. O co jí a nejen jí ale všem, kteří se dnes derou na vysluní jde je likvidace svobodné společnosti. Likvidace konkurence. Jde jí o protlačení levicového spektra v demokratické straně, které se do této strany infiltrovalo, protože samostatný vznik by neměl šanci na úspěch. A v politickém rozložení není mezi oběma subjekty takový rozdíl. U obou převládá u politiků především věk a neochota cokoliv měnit. Jenže s příchodem Obamy před léty se naskytla pro levicový proud šance a nyní byla dovedena k naprostému úspěchu.

A následek je, že země se zmítá ve strachu. Zdánlivě komické požadavky na odstranění Donalda Trumpa z filmu Sám doma 2 jsou jen ukázkou toho, kam to vše může vést. Neskrývané nadšení z blokace všech jeho účtů a v neposlední řadě i pronásledovaní všech, co se demonstrace minulý týden účastnili, i těch, kteří uvnitř kapitolu nebyli, ale někdo je poznal v davu. A tragickým vyústěním byl americký Pavlik Morozov v sukni, dívka která udala svou matku, protože jí poznala mezi těmi, kdo řádili v kapitolu.

To vše je současná tvář Ameriky. Nová tvář, která naznačuje, že namísto usmíření, jak o něm tak krásně mluvi Biden, dojde nejspíše k nemilosdné likvidaci všech nepohodlných. Ne, nemám na mysli koncentrační tábory, ani vězení nebo mučení. Ale v této době může být likvidační i propuštění z práce.

Jaká je tedy budoucnost USA? Nejistá a odhadovat si následující měsice či dokonce roky, může jen hodně odvážný člověk. Já to nejsem. Vím jen jedno. Amerika si asi dodna vychutná dědictví, zanechané Donaldem Trumpem.

Autor: Martin Braun | čtvrtek 14.1.2021 3:20 | karma článku: 24.28 | přečteno: 1050x

Další články blogera

Martin Braun

Pro někoho možná štvavý blog - ve skutečnosti snaha o střízlivý pohled.

Na co? No, Volný mi za klepnutí do klávesnice nestojí, takže i dnes budu psát o USA, konkrétně o inauguraci nového presidenta a dní poté.

22.1.2021 v 5:03 | Karma článku: 32.77 | Přečteno: 1517 | Diskuse

Martin Braun

Co si takhle vyrazit na Bidenovu inauguraci? /doplněno rozlučkovým projevem Trumpa/

Řekl jsem včera manželce, že bych si zaletěl do D.C. na Bidenovu trachtaci. Ani nezvedla oči od počítače a řekla že jsem vůl a že pokud chci, že mně může zabít sama a nemusím to nechávat na levičácích.

19.1.2021 v 21:17 | Karma článku: 28.09 | Přečteno: 938 | Diskuse

Martin Braun

V jakém stavu je spodní prádlo členů vlády?

Za normálních okolností otázka nepatřičná, nicméně po prvních minutách dnešní zpravodajské relace na ČT jedna a rozhovoru s ministrem Karlem Havlíčkem, se podobnému dotazu asi vyhne málokdo.

18.1.2021 v 22:24 | Karma článku: 30.96 | Přečteno: 1276 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimír Zeman

Boj s neviditelným nepřítelem je taky bojem o lidské charaktery.

S oblibou se říká, že nouzová situace český národ semkne. Takže to teď už rozhodně neplatí. Zřejmě se to za nouzovou situaci částí společnosti nepovažuje a nebo, to spíš, situace přímo vybízí k útokům, které někomu přinášejí

27.1.2021 v 11:10 | Karma článku: 14.69 | Přečteno: 197 | Diskuse

Michal Vimmer

Lehni ? Sedni ? Marš do boudy ? Jak dlouho ještě ?

Cílená likvidace střední třídy, zbytečná a nesmyslná opatření, beznaděj, zmar, vztek, zoufalství a výsměch na jedné straně. A na druhé ? Vynález Psa, cvičení podle Psa, prodlužování Psa, další stupně Psa, přísnost a kličkování.

27.1.2021 v 11:02 | Karma článku: 22.66 | Přečteno: 474 | Diskuse

Petr Štrompf

Vláda svlečená do naha. Král je nahý taky

Papaláštví, klientelismus, zatloukání a hlavně - národ je společenství hlupců, nám politikům stačí po provaleném průšvihu pár dní vydržet a jede se dál.

27.1.2021 v 9:01 | Karma článku: 24.14 | Přečteno: 480 | Diskuse

Jan Bartoň

Jan Blatný v Událostech, komentářích

Jan Blatný byl pozván k interview do Událostí, komentářů a moderátor Michal Kubal se ho snažil nachytat. Nepodařilo se mu to.

27.1.2021 v 8:37 | Karma článku: 28.22 | Přečteno: 991 | Diskuse

Otto Kamm

Pekarová chce Hřiba, Adamová chce Filipa a obě chtějí moc

Je všeobecně známo, že si Topka plácla s Ptáky, že do podzimních voleb do toho půjdou spolu. Prima rozhodnutí, prima záměr. Až na to, že ODS neodpouští a navíc si pamatuje, jak vyhrála v Praze volby a nakonec skončila v opozici.

27.1.2021 v 5:43 | Karma článku: 23.94 | Přečteno: 694 | Diskuse
Počet článků 431 Celková karma 34.64 Průměrná čtenost 2625

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz