Sobota 27. února 2021, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Hon na čarodějnice v USA 21. století

14. 01. 2021 3:20:27
Čas od času jsem byl nabádán, že namísto abych psal o dění v Česku, o kterém prý nic nevím, jelikož zde nežiji ( takový nesmysl), mám se více věnovat situaci v USA. A tak jsem napsal dva blogy jak to dnes vypadá za oceánem

Asi pro nikoho, kdo čte mé blogy a vidí mé komentáře v diskusích není překvapením, že od první chvíle, kdy se objevil na kandidátce před skoro pěti lety, jsem byl ostře proti Donaldu Trumpovi. Viděl jsem v něm velká rízika pro konzervativní politickou scénu, jelikož svět se mění, mění se bohužel k horšímu a rétorika, která by před nedávnem byla ještě sice na hraně ale přijatelná, je dnes naprosto mimo diskusi. Nevěřil jsem mu ani slovo z toho co říkal a moc jsem se nepletl. Tím se ale dnes zabývat nechci. Myslím že jsem to vše popsal dostatečně v předchozích článcích.

Jak říká pan režisér Strach, vše dobré přichází v trojici. a tak své komentáře o USA uzavřu, asi prozatím, tímto blogem, kde se chci pár slovy zaměřit na to, co se v zemi děje nyní a jaký má ve skutečnosti dopad volba presidenta a řádění divochů v kapitolu.

V podstatě se stalo to, čeho jsem se dlouhodobě obával a v co jsem nechtěl věřit, přesvědčen, že síla americké demokracie nepřipustí žádné ohrožení svobody. Stalo se, že vítězové voleb, a to jak presidentských tak i voleb do senátu, ukazují, čeho jsou schopní, když je nikdo nedrží na pevném řetězu. A já schválně nejmenoval demokratickou stranu, protože to co se nyní děje, to jde mimo ní. Všechny umírněné a demokraticky smýšlející síly v této straně byly v průběhu několika málo týdnu postaveny na vedlejší kolej a nutno říct, že za velikého přispění hrůzostrašné a hororové televizní stanice CNN. Politici jako Nanci Pelosi, tato noční můra všech skutečných demokratů jsou najednou na koni s jediným cílem. Odsunout a co nejvíce zlikvidovat vše pozitivní a demokratické.

Napsal jsem v diskusi u pana kolegy Cermana, že pokud má někdo pocit, že jde o Donalda Trumpa, pak se hluboce mýlí. Jde o republikánskou stranu a potažmo je to podprahový signál i těm rozumným silám v ve straně demokratické, že doba pokroku a zdravého úsudku ve prospěch obyvatel země se blíží ke konci. Trump sám, má v této novodobé americké tragedií pouze jednu roli. A to tu nejtragičtější. On to všechno umožnil. Ale není možné vinit jen a pouze jeho. Republlikáni se nechali už dávno uspat. Strana gerontů, tak se jím říká. Strana dědků, kteří namísto budování strany moderní, odpovídající tomuto století a tisíciletí, zůstali ve svých ulitách, uzavření někde v 50. či 60 letech. Nechali se ukolébat nadšením, které vyvolal Trumpův neortodoxní slovník a jeho rétorika, která nebere ohledy na žádnou stranu. A to se jím vymstilo a za to nyní musí platit hrozitánskou daň.

Včera ( dnes) Pelosi hulákala že Trump musí vypadnout. Hysterka, která najednou ucítila sílu moci. Nemyslela ale Trumpa jako osobu. O co jí a nejen jí ale všem, kteří se dnes derou na vysluní jde je likvidace svobodné společnosti. Likvidace konkurence. Jde jí o protlačení levicového spektra v demokratické straně, které se do této strany infiltrovalo, protože samostatný vznik by neměl šanci na úspěch. A v politickém rozložení není mezi oběma subjekty takový rozdíl. U obou převládá u politiků především věk a neochota cokoliv měnit. Jenže s příchodem Obamy před léty se naskytla pro levicový proud šance a nyní byla dovedena k naprostému úspěchu.

A následek je, že země se zmítá ve strachu. Zdánlivě komické požadavky na odstranění Donalda Trumpa z filmu Sám doma 2 jsou jen ukázkou toho, kam to vše může vést. Neskrývané nadšení z blokace všech jeho účtů a v neposlední řadě i pronásledovaní všech, co se demonstrace minulý týden účastnili, i těch, kteří uvnitř kapitolu nebyli, ale někdo je poznal v davu. A tragickým vyústěním byl americký Pavlik Morozov v sukni, dívka která udala svou matku, protože jí poznala mezi těmi, kdo řádili v kapitolu.

To vše je současná tvář Ameriky. Nová tvář, která naznačuje, že namísto usmíření, jak o něm tak krásně mluvi Biden, dojde nejspíše k nemilosdné likvidaci všech nepohodlných. Ne, nemám na mysli koncentrační tábory, ani vězení nebo mučení. Ale v této době může být likvidační i propuštění z práce.

Jaká je tedy budoucnost USA? Nejistá a odhadovat si následující měsice či dokonce roky, může jen hodně odvážný člověk. Já to nejsem. Vím jen jedno. Amerika si asi dodna vychutná dědictví, zanechané Donaldem Trumpem.

Autor: Martin Braun | čtvrtek 14.1.2021 3:20 | karma článku: 24.29 | přečteno: 1060x

Další články blogera

Martin Braun

Zatímco svět bojuje o přežití, v Polsku řeší nesmysly.

A samozřejmě těmi kdo za tím stojí, jsou představitelé katolické církve a dalších fanatických náboženských skupin, které pozvolna ovládají společenský život v Polsku.

25.2.2021 v 21:27 | Karma článku: 17.13 | Přečteno: 591 | Diskuse

Martin Braun

Ovládne Polsko svatá inkvizice?

Bohužel, zdá se, že situace k tomu směřuje a církev se dostává k moci měrou, která už je za hranicí tolerance a hlavně zdravého rozumu.

16.2.2021 v 21:23 | Karma článku: 19.47 | Přečteno: 841 | Diskuse

Martin Braun

"Tvrdá pěst dělnické třídy" si v USA opět vybrala další oběť

Tentokráte z řad muzikantů. Proč také ne, herci, politici a nyní došlo i na rockera, Marilyna Mansona, který byl, jak je tomu zvykem, po létech, obviněn různými dámami z toho, že se k nim nechoval hezky.

6.2.2021 v 3:44 | Karma článku: 35.34 | Přečteno: 1691 | Diskuse

Martin Braun

Než obhájit svůj názor, je lépe kritiku smazat - Polemika s Radkou Kielbergerovou (akt.)

Jde vlastně poněkolikáté o totéž. Pan Ziegler napsal blog o Holokaustu, pan Trčálek, jak je jeho zvykem jej zlehčil, a paní Radka Kielbergerová se hrdinně postavila za pana Trčálka, kterému jeho slova pan Stejskal vytknul.

29.1.2021 v 17:38 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 1730 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Borovec

Motivace vládce, hledání nejlepšího vládce.

Kdo by byl ideální vládce, který by byl motivovaný vytvářet zákony pomáhajícím společnosti lidi? Samozřejmě tím myslí zákony, které nejsou výhodný jen pro část lidi. Co je pro společnost lidí lepší, hojnost, nebo nedostatek?

27.2.2021 v 7:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Jiří Strašek

"..sestřičko, já tam jedu umřít" ?

Tato konverzace zazněla při převážení jednoho pacienta s Covidem z oddělení jedné nemocnice v Čechách na oddělení intenzivní péče. Důvodem byl zhoršující se stav pacienta, který byl asi ve věku 60+.

27.2.2021 v 5:17 | Karma článku: 12.28 | Přečteno: 178 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Dopis úředníkům a vládě státu

Možná neumím sestavit žalobu anebo správné obvinění vlády, poslanců a prezidenta k vyzvání zodpovědnosti před soudem. Ale umím psát a něco vám vzkážu.

26.2.2021 v 23:58 | Karma článku: 8.75 | Přečteno: 207 |

Lubomír Stejskal

Izrael: Jak zabránit pátým předčasným volbám

Víme to asi všichni. V Izraeli se budou konat 23. března parlamentní volby. Čtvrté předčasné od dubna 2019. Mohou skončit patem? Co mohou politické strany udělat, aby se tak nestalo?

26.2.2021 v 23:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Jaroslav Růžička

Crisis management, aneb komplexní řešení boje s covidem není raketová věda

Asi nás čeká tvrdý lockdown počesku. Proč s ním mám problém? A proč dodnes nikdo z našich předních představitelů nepochopil rozdíl mezi workaroundem a řešením?​

26.2.2021 v 13:42 | Karma článku: 12.34 | Přečteno: 371 | Diskuse
Počet článků 435 Celková karma 30.16 Průměrná čtenost 2614

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz