Soudy s Norskem, o Norsku a co to znamená pro paní Michalákovou?

11. 09. 2019 5:32:04
Už podruhé v krátké době se je veřejnost informována o jakémsi posunu, v dění kolem zločinné organizace Barnevernet v Norsku a o tom, jak mezinárodní soud pro lidská práva konečně začal konat.

To největší nadšenci a optimisté dokonce vidí reálnou šanci pro paní Evu Michalákovou, že se brzy shledá se svými, do pěstounských rodin odvlečenými dětmi. Přestože bych jí to opravdu ze srdce přál, jako pravděpodobnější vidím spíše přirozené setkání díky věku, staršího ze synů, nežli rozhodnutím soudu. Vzhledem k tomu, že Denis bude v příštím roce mít 15 let, mohlo by to znamenat, že se podaří navázat s ním kontakt.

Co se ale týče jakéhokoliv soudního rozhodnutí, tam si paní Michaláková na výsledek ještě bude muset delší dobu počkat. Důvodem pro tento blog je ale trochu jiná věc. V diskusích na téma paní Michalákové se dodnes opakuje jedna fáma - nehorázná lež. Jedná se o fotografie, které poskytl mediím otec chlapců, ve snaze paní Michalákové uškodit.

Přestože už při vzniku tohoto hoaxu bylo jasně řečeno jaká je historie oněch fotografií, jsou tací co tuto nehoráznou pomluvu stále vytahují a přidávají k ní další a další "pikantnosti" . Takže pro ně a pro ty co by těmto fámám měli tendenci snad věřit, zde jsou fakta:

Během prázdnin měla na starosti Davida a Denise jejích teta. Denis krátce předtím dostal jako dárek nový digitální fotoaparát a jako v každém klukovi se v něm probudil fotograf objevitel. A tak fotil co se dalo i nedalo. Jedním z objektů se stala právě teta, která si potřebovala odskočit na toaletu a protože David i Denis byli kluci jednak malí ale hlavně neposední, logicky nechala dveře k WC otevřené, čehož využil mladší z hochů a na toaletu vběhl a kolem tety pobíhal. Samozřejmě Denisovi tato situace evidentně připadala vhodná zaznamenání a tak jí vyfotil. A projevil se už tehdy jako zkušený paparazzi, jelikož si teta ničeho nevšimla.

A na tuto epizodu by se zapomnělo, kdyby otec chlapců ten fotoaparát po létech nenašel a neviděl v něm ty fotografie. No a protože válka mezi ním a jeho bývalou ženou už probíhala naplno, a možná také protože jistá "novinářka" z ČR mu snad něco slíbila, tak tyto fotografie zveřejnil a ty se pak objevily, rozpixelované v mediích. Je nutné zdůraznit, že nikdy nebyly součástí žádného spisu, jelikož o jejích existenci nikdy nikdo nevěděl.

A jak už je v Česku zvykem, fantazie, živená žurnalisty, se rozjela naplno. Takže na těch rozostřených záběrech někdo viděl Davida pobíhajícího s použitým toaletním papírem, někdo jiný zase viděl jak utírá tetě zadek. Jiný zase si byl naprosto jistý že teta vykonávala velkou potřebu. Prostě vidělo se v tom co se vidět chtělo.

No a dnes se situace opakuje. Znovu se probudili škodiči a prudiči, kteří jako hyeny odsuzují paní Michalákovou, troubí že jí nevěří, že je jím nesympatická a aféru s fotografiemi používají jako důkaz, že děti byly odebrány právem.

Jenže:

K odebrání dětí došlo na základě podezření, že je otec sexuálně zneužívá. Nikoliv matka ale otec. Paní Michaláková byla vyzvána aby se s ním rozvedla a když tak po krátké době váhání učinila, nedočkala se naplnění slibu, že jí děti budou vráceny. Ani jí ani bývalému manželovi nikdy nikdo nedokázal, že by děti jakkoliv zneužívali. Neprokázalo se žádné násilí. Nakonec byla paní Michaláková potrestána za to, že o své děti, jako každá správná matka bojovala a bojuje. A i to je trnem v oku v diskusích.

Bohužel, paní Michaláková propásla hned v začátku možnost jednat radikálně. Věřila cestě práva. Věřila ve spravedlnost. Marně. Nedočkala se ani pomoci země, která je domovskou zemí jejích synů a její také. České republiky. Politici, včetně toho nejukecanějšího co ještě tři roky bude strašit na Hradě jen žvanili. Bez výsledku.

Nejsem velkým optimistou ani v případě evropského soudu pro lidská práva. Já věřím ve vyšší spravedlnost a tak doufám že se matka nakonec se svými syny setká.

A když Norsko, tak hudba z Norska:

Autor: Martin Braun | středa 11.9.2019 5:32 | karma článku: 21.29 | přečteno: 555x

Další články blogera

Martin Braun

Nechte už toho Karla Gotta na pokoji

Od chvíle kdy oznámil veřejnosti, že trpí leukémií, není den kdy bych si na nějakém zpravodajském serveru nepřečetl "novinky" o tom jak nemoc probíhá a co se děje.

17.9.2019 v 16:08 | Karma článku: 41.18 | Přečteno: 4211 | Diskuse

Martin Braun

Odpouštění je nebezpečné

Přiznávám bez mučení, že jsem se dnes nechal inspirovat jiným blogem, kde se píše o odpuštění, o zapomenutí, o pokračování v cestě kupředu.

16.9.2019 v 5:12 | Karma článku: 24.84 | Přečteno: 777 | Diskuse

Martin Braun

Havlovo humanitární bombardování - nebo čí vlastně?

A bylo vůbec vysloveno? Tisíckrát vyvrácená, přesto opakovaná po tisící prvé lež, původně vzniklá na základě nepřesného překladu, rozšířená z hluboké nenávisti. Báchorka o Havlově prohlášení o humanitárním bombardování Srbska.

13.9.2019 v 6:00 | Karma článku: 41.76 | Přečteno: 8740 | Diskuse

Martin Braun

Izrael - pro polo vzdělance polopouštní krajina, pro ostatní skoro ráj na zemi

Nyní, týden před volbami se tak jaksi samozřejmě očekává, že veškeré informace, které z Izraele přicházejí, se budou týkat toho, jaká bude příští vláda, jestli to ustojí Bibi či jestli dojde k výměně premiéra.

12.9.2019 v 3:46 | Karma článku: 20.65 | Přečteno: 628 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Miroslav Gruner

Záměr zrušit EET je v současnosti překážkou porážky A. Babiše ve volbách

Zavedení a trvání na EET je prostě konkurenční výhodou firmy ANO oproti značkám jako jsou ODS a TOP. I když je EET pro živnostníky otravná a zatěžující, i tak ji volič v pracovním poměru bere jako spravedlivý nástroj výběru daní..

19.9.2019 v 3:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Prezidentovi není co závidět

V době, kdy jsem usedl k psaní tohoto článku – středa 18/9 večer – byly známé neoficiální, byť ne úplné (95%) výsledky druhých předčasných voleb do izraelského Knesetu 2019. Psát cokoli dříve nemělo smysl.

18.9.2019 v 21:59 | Karma článku: 7.82 | Přečteno: 159 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovci prosazují zhroucení státních financí

Je to jen z dalších nesmyslných populistických návrhů Strany přímé demokracie, pro které je absolutně nevolitelná. Nápad na zavedení minimálního důchodu je mimo realitu z mnoha důvodů.

18.9.2019 v 18:33 | Karma článku: 20.65 | Přečteno: 624 | Diskuse

Josef Nožička

Radar v Brdech nestojí, přesto nás žádné ruské, korejské ani íránské rakety neohrozily

Bylo zastavení výstavby amerického radaru v Brdech před 10 lety chybou, nebo naopak šlo ze strany bývalého amerického prezidenta Obamy o racionální rozhodnutí?

18.9.2019 v 18:15 | Karma článku: 29.70 | Přečteno: 669 | Diskuse

Libor Čermák

Já, a to je moje zvláštnost, si svůj názor vždycky určuju sám!

Kritika se v posledních dnech přímo vyřádila na novém poliiticko - indoktrinačním pořadu ČT "To se ví", který se má zabývat údajně falešnými a konspiračními teoriemi. Ale je v poslední době skutečně fake news vše, co se tak tváří?

18.9.2019 v 13:24 | Karma článku: 34.51 | Přečteno: 830 |
Počet článků 342 Celková karma 30.78 Průměrná čtenost 2221

http://www.zemancountdown.cz/

AM YISRAEL CHAI

Non Serviam.

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

Za největší urážku považuji, když mě někdo označí za nacistu nebo rasistu. Obě tyto ideologie, společně s komunismem jsou mi naprosto odporné. Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz