Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Konkrétní polemika s paní Konečnou

6. 02. 2020 15:30:03
Paní Euro poslankyně za komunistickou stranu cítila opět, už podruhé potřebu vyjádřit se k situaci v Izraeli, zemi o které ona sama moc povědomí zjevně nemá a k situaci o které toho ví ještě méně.

Já bych zde chtěl reagovat na obecný blud, který nešíří jen ona, abych byl korektní, ale ona jej šíří s nadšením jí vlastním. Napsala toto:

přesun americké ambasády vyslalo signál, že USA považují Jeruzalém za hlavní město Izraele. To je v přímém rozporu s tím, co si přejí Palestinci, kteří v tomto městě také žijí, a jimž byla východní část tohoto města s nejvýznamnějšími památkami zabrána v roce 1967

Rád bych věděl, jestli paní Konečná, nebo ti co jí pod jejím blogem tak nadšeně přikyvují, někdy byli nebo jen slyšeli o Sýrii nebo Iráku eventuálně o Afghanistánu. Co mám na mysli? Mám na mysli to, jak dopadly památky, představující neocenitelný klenot lidské historie poté, co se do jejích blizkosti dostal ISIS a radikální Islámisté.

Památky které jsou součástí Jerusaléma, tvoří jeden z největších historických pokladů, jaké lidstvo má. Zatímco do roku 1967 byly, a konečně si to přiznejme, na okraji zájmu a byla to arabská strana, která Jerusalém dokonce ostřelovala, poté co došlo ke spojení svatého města pod správu Izraele, dostalo se těmto památkám, těmto klenotům péče, jakou si zaslouží. A nejen to a nejen Jerusalém. Je to Izrael, který vynakládá nemalé prostředky na udržování památek na územích, která patří palestinské samosprávě. Proč? Na to si každý rozumný člověk umí snad odpovědět sám. Palestinské politické špičky nemají nejmenší zájem o to, aby dbaly na životní úroveň svého obyvatelstva, když štědré dary, putující tam od mezinárodních dárců, využívají pro své osobní potěšení a v případě Gazy na ozbrojování teroristických skupin, z nichž jedna stojí dokonce v čele tohoto území. Je tedy navýsost nepravděpodobné, že by kdokoliv pečoval o klenotnici lidských dějin, jakou bezesporu je Jerusalém. A tak by to samozřejmě bylo vše opět na bedrech Izraele, a těch, kterým památky a odkaz předků nejsou lhostejné.

To ovšem paní Konečná a někteří diskutéři odmítají vidět. Oni naopak neustále hrají kartu nenávisti, pomocí hloupých nepravd a lži.

Jednou z nich je další věta paní Konečné, i upírání práva na to účastnit se mírových jednání. Toto právo není nikomu upíráno a byli to Palestinci, kteří ústy svého, pravděpodobně doživotního presidenta Abbase, jakákoliv jednání s Izraelem a USA odmítli.

Závěrečná věta blogu paní Konečné je pak opravdovou špičkou, vrcholem pokrytectví, kdy píše o tom, že mír bude jen tehdy, když se obě strany na něm dohodnou a bude to na základě mezinárodního práva.

Co brání paní Konečná, Abbasovi a Palestincům usednout k jednacímu stolu s Izraelem a v prvé řadě uznat stát Izrael? Co bránilo Arabům souhlasit s existencí židovského a arabského státu vedle sebe? Co jím brání dnes, dohodnout se na míru a žít vedle sebe. Ono to jde, což vidí každý kdo do Izraele přiletí, protože nejsou výjimkou situace, kdy vedle sebe v míru a bratrství žijí komunity židovské, arabské a nemají žádné třenice.

Jde to, jen je třeba vzdát se nenávisti a odporu k faktu, že Izrael a Židé tam byli, jsou a zůstanou. Že se nikomu nepodaří zahnat a utopit je v moři. Že teror, ať je jakkoliv brutální nezastraší. A že mezinárodní komunita, ta její část, která je slepá nenávistí a arogancí nedonutí Izrael aby se vzdal své touhy po životě ve své bezpečné a prosperující zemi.

Autor: Martin Braun | čtvrtek 6.2.2020 15:30 | karma článku: 32.87 | přečteno: 973x

Další články blogera

Martin Braun

Vážení vládní odborníci - jděte už k šípku s těmi novotvary

Určitě jste se s tím většina z vás setkala. V souvislosti s novým coronavirem se politická i vědecká reprezentace země předhání, kdo vymyslí hloupější nové výrazivo.

3.4.2020 v 6:01 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 913 | Diskuse

Martin Braun

Jen si tak trochu kopnout

Do koho? Samozřejmě co ČT, protože to je snadný cíl a ani v tak krizových časech, jaké prožívá svět a Česká republika nyní, hledají kritici záminku k útoku. Někdy až přehnanou.

19.3.2020 v 5:38 | Karma článku: 40.48 | Přečteno: 7207 | Diskuse

Martin Braun

Hyenismus největšího zrna

...aneb i na neštěstí a nemoci se musí vydělávat velké peníze. Za vše se přece musí zaplatit a tak i informace nemohou být zdarma

17.3.2020 v 16:03 | Karma článku: 29.26 | Přečteno: 1664 | Diskuse

Martin Braun

Nářek Martina Fendrycha nad umírajícími západními hodnotami

Nikdy jsem mu moc nerozuměl. Martinu Fendrychovi. Působil na mně tak nějak rozevlátě, ve svých názorech. Když jsem ale četl jeho dnešní zamýšlení nad uprchlickou krizí na Turecko - Řecké hranici, byl jsem silně znechucen.

9.3.2020 v 18:49 | Karma článku: 46.93 | Přečteno: 10437 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 51 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 222 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 17.61 | Přečteno: 338 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.27 | Přečteno: 1466 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.62 | Přečteno: 283 | Diskuse
Počet článků 388 Celková karma 32.06 Průměrná čtenost 2346

http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009160161310&fref=ts

Facebook je jediná komunikační možnost se mnou, kromě diskuse pod blogy. Na emaily nereaguji

ZJsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account:

https://www.instagram.com/dory.baror/?fbclid=IwAR2tky_hZDozWOnsrEooHktsnwI59Ed49dn6M4M4ERnxATZOLPph0b-ftPM

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....